turbina-statia-reno

Двигун глухне на холостому ходу


Ситуація, коли двигун глухне на холостих обертах, виникає досить часто. Дане явище може проявитися як на автомобілях з великим пробігом, так і на нових. Варто зазначити, що процес запуску холодного двигуна стартером може бути спочатку утруднений, так і протікати абсолютно нормально.

Іншими словами, двигун може добре заводитися «на холодну» чи «на гарячу», але потім починає глухнути на холостих. Також в ряді випадків виявляється те, що при натисканні на педаль газу і підвищенні оборотів мотор починає працювати стабільно. Існує кілька основних причин, за якими двигун не тримає холості оберти, троїть і трясеться. Далі ми розглянемо, чому машина глухне на холостому ходу чи працює дуже нерівно після запуску «на холодну», на перехідних режимах «на гарячу» і т.д.

Бензиновий двигун не тримає холості оберти


Почнемо з того, що дана несправність вказує на дві можливі причини: вихід з ладу окремих механізмів, вузлів або датчиків, а також сильне забруднення певних елементів. Як в першому, так і в другому випадку необхідно провести діагностику. Мотор на інжекторних і карбюраторних авто найчастіше може глухнути на холостих в таких випадках:

  • Вийшов з ладу регулятор холостого ходу (РХХ);
  • Відбулося забруднення або несправність дросельної заслінки;
  • Забиті канали карбюратора або забруднений паливний жиклер;
  • Знижена або порушена продуктивність інжекторних форсунок;
  • Забита сіточка паливного електро/механічного насоса;
  • Відбулося зниження пропускної здатності паливного фільтра;
  • Забруднений повітряний фільтр, підсмоктування повітря на впуску;
  • Відмова датчика масової витрати повітря, датчика положення дросельної заслінки і т.д;
  • Засмічення системи вентиляції картера двигуна;

Якщо машина відразу глухне або обороти помітно плавають після того, як відключається стартер, тоді слід звернути увагу на дросельний вузол. Можливий варіант як засмічення заслінки, так і підклинювання механізму. Дана несправність, особливо сильне забруднення, виникає в результаті тривалої їзди на пальному низької якості, а також несвоєчасній заміні повітряного фільтра.

engine-renault-zauto

В цьому випадку дросельну заслінку потрібно чистити. Для очищення дроселя використовується звичайний карбіклінер (засіб для чищення карбюраторів), а також необхідно продути заслінку за допомогою стиснутого повітря з компресора. Якщо дані дії не допомогли, тоді буде потрібно оцінити стан “маслоуловителя”. Даний елемент є складовою частиною системи вентиляції картера двигуна. Забруднення даного механізму призводить до того, що картерні гази «душать» двигун, холостий хід плаває і ДВЗ глухне.

Тепер давайте подивимося на ситуацію, коли машина нормально заводиться, але потім починає глухнути (постійно або з певною періодичністю). Подібна ситуація часто виникає на інжекторних авто, які мають систему електронного управління двигуном (ЕБУ).

Причиною нестабільної роботи мотора можуть бути електронні датчики, а також регулятор холостого ходу (РХХ). Перевіряти слід сам регулятор, датчика масової витрати повітря (ДМВП), датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ).

Власникам автомобілів, які давно перебувають в експлуатації, бажано мати зазначені датчики в запасі, а також мультиметр для самостійної діагностики. Особливо це необхідно в тому випадку, якщо автомобіль часто використовується для далеких поїздок по трасі. Відзначимо, що більшість зазначених датчиків має прийнятну вартість.

Ще одним важливим моментом є те, що машина може почати глухнути на холостих після прошивки ЕБУ. Непрофесійна корекція заводської прошивки, перепрошивка або чіп-тюнінг електронного блоку управління двигуном може привести до збоїв. Хоча мотор після таких дій демонструє кращу віддачу під навантаженням, на високих оборотах і т.д., паралельно агрегат не здатний нормально працювати на 750-800 об/хв.

Чіп-тюнінг: що це і чи є сенс це робити?

В цьому випадку встановлену прошивку слід коригувати для досягнення стабільної роботи ДВЗ у всіх режимах. Тепер кілька слів про карбюратор. Двигун часто глухне на таких моторах саме через забруднення форсунок та тривалій відсутності належного регулювання карбюратора. Справа в тому, що навіть дрібні частинки сміття в паливі здатні порушити роботу карбюраторного уприскування. Бруд може міститися як в низькосортному бензині, так і потрапляти в систему з бензобака, в якому поступово накопичуються відкладення.

Почати варто із заміни паливного фільтра перед карбюратором, після чого переходити до самого пристрою. Карбюратор зазвичай потребує тільки гарного очищення і подальшого налаштування. Чистити карбюраторне уприскування, тобто саме дозуючий пристрій, необхідно спеціальним засобом для очищення карбюраторів.

Такий засіб являє собою розчинник-очищувач в аерозольному балончику. Що стосується механічного паливного насоса карбюраторних двигунів, в насосі даного типу є фільтруюча сітка. Зазначений елемент також може забиватися, знижуючи продуктивність насоса. Вийти з ладу також може мембрана механічного бензонасоса. Паралельно із зносом частки мембрани забивають канали в карбюраторі.

З системою впорскування на інжекторі ситуація складніша. Якщо заміна датчиків ЕБУ не допомагає, тоді слід почати перевірку впускного колектора на предмет підсосу зайвого повітря на впуску, а також виключити повітря в паливній системі. Потім перейти до перевірки інжекторних форсунок, заміряти тиск в паливній рейці, оглянути вакуумні шланги і т.д. Окрему увагу потрібно звернути на вакуумний підсилювач гальм. Також додамо, що незалежно від типу уприскування (мотори з інжектором або карбюратором) необхідно перевірити запалювання, свічки запалювання, високовольтні дроти, котушку-розподільник і інші елементи системи.

Дизель глухне на холостих


Описані вище проблеми бензинових ДВЗ, пов’язані з роботою на холостому ходу, не оминули й дизельні мотори. Частою неполадкою дизельних двигунів є збій в роботі паливного насоса високого тиску. Природний знос плунжерних пар, наявність домішок в дизпаливі або підсмоктування повітря призводить до того, що дизель заводиться і потім глухне.

Загальною несправністю для інжекторних бензинових і дизельних машин також є сітчастий фільтр в паливному баку. Вказану сіточку необхідно періодично чистити або міняти. Паралельно варто перевіряти дизельні форсунки, а також роботу свічок.

Висновок


Наостанок додамо, що паливні магістралі, з’єднання і шланги є гумотехнічними виробами. З цієї причини слід пам’ятати про те, що відбувається природне старіння гуми. На автомобілях, яким більше 10 років, частим явищем стає розтріскування гумових шлангів, що призводить до підсосу повітря. Слід додати, що зовнішній стан таких шлангів не є точним показником їх стану. Внутрішня поверхня стінок також руйнується, що призводить до непомітного зовні попаданню частинок в інжектор, карбюратор або паливний насос високого тиску, особливо у випадках виникнення проблеми на ділянках за паливним фільтром.


Джерело: http://krutimotor.ru/dvigatel-gloxnet-na-xolostyx/

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: