DMVP-1-zauto

Датчик масової витрати повітря


Датчик масової витрати повітря (ДМВП) – пристрій для визначення кількості повітря, що надходить у двигун. Регулятор потоку повітря передає ЕБУ (електронний блок управління) інформацію про витрату повітря, завдяки чому вдається досягти стехіометричного співвідношення компонентів паливно-повітряної суміші. Регулятор потоку повітря розташований у впускний системі ДВЗ. Місцем установки є відрізок від повітряного фільтра до дросельної заслінки.

Витрата повітря може вимірюватися:

  • механічним витратоміром за об’ємом;
  • тепловим витратоміром за масою;

Датчик витрати повітря за об’ємом є механічним об’ємним витратоміром, який вимірює об’єм повітря шляхом оцінки переміщення заслінки в пропорційному відношенні до тієї величини, яку має повітряний потік. На сучасних автомобілях не встановлюється.

DMVP-zauto

Вимірювання витрати повітря за масою виконує ДМВП (інші назви: термоанемометричний витратомір, датчик масової витрати повітря). В основі таких пристроїв лежать терморезистори. Терморезистор – чутливий елемент, який схильний до нагрівання. З цієї причини пристрій також має і іншу назву тепловий витратомір повітря.

Тепловий витратомір конструктивно може бути пристроєм:

  • дротяного типу з платиновою ниткою нагріву;
  • плівкового типу з кремнієвим кристалом, який покритий шарами платини;

Принцип роботи різних типів ДМВП заснований на підтримці постійної температури терморезистора в результаті нагрівання електричним струмом. Проходження повітря через терморезистор викликає охолодження нагрітого елемента. Масова витрата повітря вимірюється завдяки тому, що перетворювач напруги здійснює перетворення струму нагріву в напругу на виході. Така напруга і масова витрата повітря мають нелінійну залежність. Отримані дані від датчика надходять в ЕБУ двигуна у вигляді аналогового або цифрового сигналу, що залежить від конструкції датчика. Найбільш широко сьогодні застосовуються пристрої плівкового типу.

У бензинових силових агрегатах ДМВП в основному використовується для визначення моменту паливного вприскування і кількості подаваного палива, моменту утворення іскри системою запалювання. У дизельних двигунах ДМВП визначає час паливного вприскування, а також бере участь в регулюванні робочих процесів системи EGR.

Для чого потрібний EGR?


Джерело: http://krutimotor.ru/datchik-rasxoda-vozduxa-dmrv/ 

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: