riven-masla-zauto

Сервісні центри, а також досвідчені автолюбителі рекомендують перевіряти рівень масла не рідше одного разу на тиждень. Відразу відзначимо, що для цього є досить вагомі підстави. Регулярні перевірки дозволяють не тільки своєчасно виявити зниження рівня масла в двигуні, а й оцінити те, в якому вигляді і стані воно знаходиться. Навіть якщо рівень масла не має значних відхилень від норми, проте при цьому яскраво виражена зміна кольору або запаху, то такі ознаки чітко вказують на необхідність проведення діагностики двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Отже у даному матеріалі ми опишемо причину попадання бензину у масло двигуна, причини виникнення такого явища, а також, які існують шляхи вирішення розглянутої проблеми.

Потрапляння бензину у масло двигуна


Зазначена проблема є досить серйозною, яка може призвести до збоїв в роботі, значного скорочення ресурсу двигуна, а також до повного виходу з ладу силової установки. Давайте розглянемо причини виникнення даних несправностей.

Почнемо з того, що бензин в маслі значно погіршує захисні властивості мастильного матеріалу – розріджує масло. Якщо не вдаватися в подробиці, чим більше бензину потрапить в картер, тим серйознішими можуть бути наслідки.

oil-change-zauto

При незначній кількості палива в маслі двигун може працювати більш шумно, при цьому дещо збільшиться зношення навантажених вузлів. Для вирішення проблеми буде достатнім усунення протікання бензину в картер і замінити моторне масло. В інших випадках їзда на сильно розбавленому паливом мастилі може стати причиною, по якій двигуну буде необхідний дорогий капітальний ремонт.

У списку основних ознак, які можуть вказувати на появу даної проблеми, відзначені наступні:

  1. Двигун втрачає потужність, починає “троїти”, “ревіти”, глухнути, з’являється стукіт в області поршнів, збільшується витрата палива;
  2. Рівень масла вищий норми, при цьому чітко чути запах бензину, розріджене (капля такого масла легко спалахує);
  3. Вихлопні гази стають сірими і густими, що мають їдкий запах бензину;

Якщо помічені будь-які із зазначених вище ознак, тоді слід приготуватися до того, що в маслі може бути бензин.

Досить часто пальне розбавляє мастило поступово, тобто потрапляє в невеликих кількостях, і водій довгий час не помічає проблеми, продовжуючи експлуатувати агрегат у звичному режимі. Бензин є досить агресивним продуктом по відношенню до мастильних матеріалів, так як містить в собі велику кількість хімічних добавок. У маслі також міститься цілий пакет присадок, при цьому зазначені добавки не розраховані на прямий контакт з паливом. Іншими словами, відбувається необоротна зміна фізичних і хімічних властивостей моторного масла. З цієї причини підвищення рівня масла за рахунок бензину є серйозною загрозою для двигуна.

Також варто додати, що часто в масло може потрапляти антифриз. В цьому випадку мастильний матеріал також втрачає свої властивості, тим більше якщо протікання дуже інтенсивні, і дану проблему не ліквідувати вчасно, тоді в момент запуску двигуна може виникнути гідроудар (можна ознайомитись за посиланням).

Гідроудар двигуна

Причини потрапляння бензину у масло


Про наслідки потрапляння палива у мастильні матеріали ми розглянули, тепер перейдемо до того, як все таки бензин потрапляє в масло?

Для того, щоб зрозуміти, чому бензин в маслі двигуна, необхідно звернутися до конструктивних особливостей різних двигунів внутрішнього згоряння. Перш за все, на будь-яких двигунах (інжектор, карбюратор) паливо потрапляє в картер з камери згоряння через поршневі кільця.

Для моторів з карбюратором частою причиною потрапляння бензину в масло є пошкодження діафрагми бензонасоса. Ще однією причиною розведення масла паливом є неполадки з голчастим клапаном карбюратора і перелив палива в карбюратор в подальшому. Іншими словами, пальне може подаватися в надлишку, але багата суміш не запалюється. Також бензин не згорає, так як немає іскри на свічці запалювання. У будь-якому випадку, незгоріле паливо потрапляє в картер. Якщо карбюратор переливає бензин або інжекторні форсунки “лиють”, тоді пальне також буде стікати в циліндри і далі потрапляти в масло. Для того щоб виключити потрапляння палива в масло тим чи іншим шляхом на інжекторі, потрібно перевіряти герметичність форсунок і проводити їх очищення.

З урахуванням того, що система подачі палива на різних двигунах може сильно відрізнятися, відрізняються і шляхи потрапляння бензину в систему змащення. На моторах з інжектором бензин подається з паливного бака під тиском, яке створює електричний бензонасос. На даному етапі масло з пальним змішатися ніяк не може.

При цьому на карбюраторних двигунах встановлений механічний бензонасос. Діафрагма такого насоса нагнітає бензин в карбюратор, встановлений на двигуні. Шток механічного насоса на деяких авто має привід від ексцентрика, а також змащується моторним маслом по тій же схемі, що і розподільний вал. Якщо діафрагма насоса пошкоджується, бензин починає потрапляти в канал штока, проникаючи в систему змащення. Коли мембрана пошкоджена не сильно, тоді накопичення бензину в маслі відбуватиметься повільно, рівень мастила не підвищиться. На проблему показує зміна запаху масла, а також деяке розрідження.

Для чого встановлювали електронне управління на карбюратор?

У тому випадку, коли мембрана має великі розриви, бензин перестає подаватися в карбюратор, і двигун запускається із значними проблемами(троїть, глуне і т.д.). Для усунення несправності треба зробити заміну мембрани бензонасоса, а також моторного масла.

На інжекторі більшість проблем пов’язані з форсунками. Складнішою є ситуація, при якій одна або кілька форсунок не можуть закриватися герметично. Це означає, що після зупинки двигуна пальне, яке знаходиться в паливній рампі під залишковим тиском, протікає в колектор, потім потрапляє в циліндри, після чого стікає в картер.

maslo1-zauto

Поршневі кільця в якійсь мірі перешкоджають потраплянню бензину в масло, але якщо вони зношені або залягли, тоді пальне відносно вільно потрапляє в піддон з маслом. Для вирішення проблеми потрібно зняти паливну рейку, після чого перевіряється герметичність кожної форсунки.

Що стосується системи запалювання, якщо в одному з циліндрів або в декількох суміш не запалюється, тоді частина пального вилітає у випускну систему, а решта просто осідає на стінках циліндрів, потім стікає в картер двигуна.

Висновок


З урахуванням вищесказаного стає зрозуміло, що основними причинами потрапляння бензину в масло є проблеми з паливною системою, системою запалювання, а також з самим двигуном.

У таких ситуаціях потрібно негайно усувати проблеми шляхом ремонту системи запалювання, карбюратора або інжекторного вприскування. Також обов’язковою процедурою буде і заміна масла, з якою краще не затягувати.

Слід звернути увагу, що в деяких випадках причиною неефективного згоряння суміші в циліндрах може бути саме паливо. Справа в тому, що бензин часто буває дуже низької якості.

Звичайно невелика кількість бензину в маслі не може нашкодити роботі двигуна, та й помітити що рівень пального падає досить важко, але ось задуматися про те куди воно йде і яким чином, водієві варто.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: