problem-engine-zauto

Будь-які несправності, що виникають в автомобілі, завжди неприємний тягар для водія. А коли двигун починає троїти, то для більшості недосвідчених автолюбителів це взагалі найстрашніший сон при якому повністю опускаються руки. Однак це не смертельний вирок для Вашого авто і у даній статті ми розглянемо як розпізнати цю несправність і визначити причини її виникнення.

Отже, двигун працює на холостому ходу. При цьому періодично зростає вібрація, одночасно змінюється звук, виникають перебої. Це говорить про те, що в одному з циліндрів періодично не відбувається такт згоряння.

При сильному троїнні, коли циліндр зовсім не працює, вібрації відчуваються в салоні автомобіля на рульовому колесі і інших органах управління. На панелі приладів, швидше за все, загориться контрольна лампа “Check Engine”. Тахометр теж може відреагувати на подібний недолік коливаннями стрілки. Коротше, не помітити подібну проблему неможливо. У чому ж причина?

Шукаємо несправність


Несправність може ховатися в конкретному циліндрі або в системах, загальних для всіх циліндрів. Насамперед постараємося знайти проблемний циліндр. Для цього можна скористатися спеціальними приладами. Якщо такого приладу немає, доведеться викручувати свічки, фіксуючи при цьому, яка свічка з якого циліндра. Якщо електрод однієї свічки помітно відрізняється від інших зовнішнім виглядом, швидше за все проблема саме в цій свічці. В цьому випадку підозрілу свічку слід замінити на справну. Якщо троїння не припинилося, то неприємність може ховатися в котушці запалювання. Характерні для зими низькі температури, підвищена вологість, випадання конденсату – це все слабка ланка в системі запалювання.

engine-renault-zauto

Дуже часто автолюбителі стикаються з тим, що двигун їхнього автомобіля працює нестабільно або, як часто…

Ще можна знайти непрацюючий циліндр, відключаючи по черзі форсунки. Для цього достатньо від’єднувати від них роз’єм. Це набагато краще, ніж відключати котушки запалювання, оскільки в останньому випадку незгоріла суміш летить в каталітичний нейтралізатор, а якщо відключена форсунка, то паливо з самого спочатку не потрапляє в камеру згоряння. Отже, коли ми відключимо форсунку в непрацюючому циліндрі, то мотор цього не помітить, зате якщо відключити працюючий циліндр, то мотор навряд чи зможе працювати на двох, що залишилися.

Причини виникнення “троїння”


  1. Неправильні зазори в клапанах. Якщо зазор між розподілвалом і клапаном в закритому положенні відсутній зовсім, то клапан починає пропускати суміш на такті стиснення, і в циліндрі не утворюється належного тиску.
  2. Низька компресія в одному з циліндрів, яка викликана негерметичністю поршневих кілець через їх залягання. Можлива поломка кілець і навіть прогорання поршня.
  3. Впускний трубопровід негерметично прилягає до головки блоку циліндрів, і повітря, яке підсмоктується тут, може привести до збіднення горючої суміші.
  4. Забір повітря для роботи вакуумного підсилювача гальм буває розташований ближче до одного з патрубків, що постачають повітрям циліндри. Негерметичність з’єднань в цій магістралі призведе до збіднення суміші і пропускам згоряння в найближчому циліндрі.
  5. В двигуні не буває двох абсолютно однакових циліндрів. І якщо двигун і його системи вже працюють на межі допустимого, то першим почне відмовляти найслабший циліндр. Адже якби циліндри працювали однаково, то двигун і зовсім заглох б. А на двигуні, що троїть хоча б можна дістатися до автосервісу.

Джерело: інформація взята із ресурсу zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: