29052020-kanistra-zauto

Сьогодні відійдемо від статей про будову автомобіля чи принцип роботи того чи іншого пристрою, і поговоримо на доволі цікаву тему.

Чи не задавали Ви собі питання: “А навіщо каністрі аж три ручки?” Невже однієї ручки мало? Ну ладно, дві. Але три, то навіщо?

Дійсно, навіщо три ручки там, де можна обійтися однією? Так міркувала численна кількість людей, які десятиліттями намагалися вдосконалити знамениту на весь світ каністру (Wehrmachtskanister), винайдену ще в нацистській Німеччині в 30 роки минулого століття. Однак нічого не виходило і все тому, що автор, німецький інженер Вінценц Грюнфогель (1905-1977), дійсно був думаючим інженером. Він створив не просто чергову ємність з кришкою, а свого роду еталон, продуманий до дрібниць. І три ручки з’явилися зовсім не тому, що німцям не було куди подіти метал.

29052020-kanistra-1-zauto

Основне призначення каністри звичайно було військовим. Солдатам треба було постійно заправляти різну техніку, причому швидко. Для перенесення каністри поодинці використовувалася її центральна ручка.

Якщо ж солдат було двоє, то при перенесенні однієї каністри кожен хапався за крайню ручку – найлегший варіант. Але вдвох можна було тягнути і три каністри: одну несуть посередині, за крайні ручки, і ще по одній у вільних руках, хапаючись вже за центральну ручку. При цьому час від часу можна змінювати руки. А якщо потрібно перетягувати порожню тару, то одна людина з легкістю тягнула чотири каністри, беручись кожною рукою за їх крайні ручки.

29052020-kanistra-2-zauto

Це ще не все. Саме така конструкція ручок дозволяла полегшити передачу каністр по ланцюжку, з рук в руки. Вона ж полегшувала хват каністри в процесі переливання пального. Нагадаємо, що горловина каністри була зміщена від центру, забезпечуючи стабільну повітряну подушку над поверхнею пального. Виливаючи з неї паливо, каністру треба тримати плазом, щоб горловина була вгорі. Завдяки цьому паливо не буде булькати і розхлюпуватися, а буде виливатися стабільної струменем. Ще однією перевагою потрійної ручки було те, що на такий каністрі було зручно сидіти.

До того ж повітряна кишеня у верхній частині каністри забезпечувала її плавучість навіть у заповненому стані. Але до трьох ручок це вже не відноситься.


Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: