1 (1)

У водійському середовищі існують дві страшилки для любителів їзди на пустому баці – або бак проржавіє, або електромотор паливного насоса вийде з ладу. Що ж, давайте перевіримо чи це дійсно так.

Коли в баку хлюпається лише пара літрів бензину, лякає не тільки думка зупинитись десь на дорозі, але лякає, й інша проблема. Суть її в тому, якщо електромотор паливного насоса почне працювати всуху, захоплюючи повітря, то він може згоріти. І допоможе тільки буксир, а потім – сервіс. А від іскристих щіток насоса в баку може спалахнути паливо.

Ще кажуть, що нестача палива шкідлива для бака. На його стінках осідає конденсат, звідси – корозія, втрата герметичності і інші проблеми. Мораль страшилки така: чим менше в баку пального, тим гірше.

Що відбувається насправді?


Почнемо з паливного насоса. При неповному баці він, по ідеї, повинен періодично не захоплювати паливо при різкому розгоні або гальмуванні, а також в поворотах. Але сучасні бензобаки сильно відрізняються від бензобаків автомобілів 60-70 років, які близькі по конструкції до відра. У них є численні внутрішні перегородки, що перешкоджають припливи і відпливи пального.

benzobak-zauto

У автомобілів, незважаючи на загальну схожість їх конструкцій, горловини бензобаків розміщують як праворуч, так і…

Паливний насос розташований в спеціальному стакані, який також перешкоджає хвилеутворенню. Стакан притиснутий до нижньої частини паливного бака зі спеціальною виїмкою, а тому пальне буде витрачатися практично до останньої краплі. Насос почне захоплювати повітря, лише коли пального залишиться зовсім трішки. І що тоді трапиться?

Щітки дійсно можуть іскрити, але шкоди від цього не буде. Адже концентрація парів бензину в баку незрівнянно вища стехіометричної формули, а тому така суміш не спалахне. І вже тим більше від іскри не займеться дизпаливо.

А що буде з насосом, якщо паливо зовсім закінчиться? Як не дивно, нічого страшного. Насос вимикається через пару секунд. Як тільки він перестане створювати необхідний тиск, двигун тут же затихне, а контролер припинить харчування електродвигуна.

Не бояться малої кількості пального і паливні баки. Майже всі вони зараз зроблені з пластика, який, як відомо, не іржавіє. Металеві баки, якщо ще і зустрічаються, то дуже рідко, але вони завжди покриті зсередини антикорозійним складом. А життя у цього покриття, в порівнянні із зовнішніми частинами автомобіля, просто чудова. Тому вода, яка виявилася в паливному баку, не змусить його прогнити раніше, ніж це відбудеться з кузовом машини. А особливо недовірливим радимо використовувати будь-який осушувач палива на основі ізопропілового спирту – гірше не буде.

Але все ж таки цікаво: що станеться, якщо з якихось причин насос буде продовжувати крутити вхолосту? Перегріється і відключиться? Або зовсім заклинить?

fuel-zauto

Експерти інтернет ресурсу “За рулем” провели експеримент. Взяли парочку паливних насосів, підключили їх до лабораторних джерел при напрузі близько 14 В і стали чекати. П’ять хвилин, десять, п’ятнадцять, але і через півгодини обидва насоса продовжували працювати, а споживаний ними струм залишався незмінним.

Тоді вони вирішили піти на крайні заходи і штучно загальмували один з насосів викруткою. Струм відразу підстрибнув, корпус почав нагріватися. Через п’ять хвилин, коли пірометр показав 60 °C на поверхні, а з нутрощів повалив димок, тортури припинили. Викрутку витягли, крутнули насос за крильчатку, і він знову закрутився. Наступне розбирання показало, що розплавлених деталей в середині немає.

Отже сміло можемо зробити висновок, що від нестачі палива насос не заклинить.


Джерело: інформація взята із ресурсу zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: