17052020-balansuvanioa-zauto

Більшість автолюбителів розуміють, що означає балансування і на скільки воно важливе при заміні шин на автомобілі. Однак, існує значна частина тих, хто вперше чує про таку процедуру. Тим більше, щоб зекономити пару гривень такі любителі міняють колеса з літньої на зимову самостійно вдома (якщо є готовий комплект шин на дисках), не балансуючи їх, при тому не догадуючись, скільки шкоди вони можуть завдати своєму залізному другові і на скільки важливе значення для правильного обертання колеса і руху автомобіля загалом воно має.

10042020-michelin-zauto

Перш за все балансування – це співміщення центра мас колеса з віссю обертання. Наведемо приклад: якщо закинути в пральну машину взуття і після цього запустити її, то через деякий час, коли машинка набере швидкість, появиться сильне биття, яке супроводжуватиметься сильним грохотом і трясінням. Такий випадок показує, що у барабанах стіралки появився сильний дисбаланс. Схоже відбувається і у автомобілі, колеса якого невідбалансовані.

Підвіска, ступичні підшипники і елементи рульового управління навіть при дисбалансі в 10-15 г отримують тисячі ударів в хвилину з амплітудою 0,1-0,3 мм. Вони можуть бути невідчутними для водія, але вони діють як перфоратор на бетоні – пошкоджуючи елементи підвіски. Крім того, нарушений баланс збільшує зношення шин і робить його нерівномірним.

Якщо врахувати, що на кожному колесі дисбаланс буде різним, то при пересуванні на високих швидкостях автомобіль стає погано керованим, а на слизькій чи мокрій дорозі ситуація може взагалі вийти з-під контролю.

winter-tires-zauto-1

Отже, як ми вияснили, дисбаланс з’являється при неспівпаданні центра мас колеса з віссю обертання. Однак, якщо шини і диски нові, то такого бути не може, і балансуванням можна знехтувати?!

На жаль, це не так. В процесі виготовлення шини, вона не виходить ідеальною. Деяка її частина може бути товстішою або тоншою, тобто мова йде про міліметри та грами, які просто так на око не побачити і не визначити. Те саме можна сказати і про диски. Вони також неідеальні. Після монтажу шин на диски, отримує єдину конструкцію, що має загальний центр мас. Саме тому потрібно балансувати колесо повністю в зборі.

17052020-hruzyk-zauto (2)

Для балансування використовують спеціальні балансувальні грузики вагою 5-60 грам. При цьому вантажі закріплюють навпроти важкої частини колеса. Це статичне балансування. А оскільки колесо являє собою не тонкий диск, а досить широкий каток, то необхідне так зване динамічне балансування, коли вантажі розміщуються і на зовнішній, і на внутрішній частинах колісного диска. Природно, колеса потребують балансуванню відразу після монтажу шини на колісний диск, адже дисбаланс може досягати 50-60 г на кожну сторону. Вважається, що нова покришка здатна на перших кілометрах дещо змінити своє становище на диску, а тому балансування трохи піде.

17052020-stend1-zauto

Балансування виконується за допомогою спеціального станка, який вказує в яких місцях потрібно встановити навантаження. Після установки грузиків потрібної маси в зазначених місцях процедура перевірки проводиться ще раз. У разі необхідності грузики або додаються, або знімаються. Колесо вважається відбалансованим, якщо показання на екрані приладу будуть нульовими.

Також майстер при балансуванні повинен очистити шину від найдрібніших каменів в протекторі, а диск від налиплого бруду, бо навіть незначний камінець може впливати на правильне балансування.

Як часто необхідно балансувати колеса?


Зазвичай рекомендується балансувати колеса після пробігу від 10 до 15 тис. км. Але це за умови, що не проводилося розбортування коліс. Тобто якщо при сезонній зміні шин використовуються одні й ті ж диски – балансування обов’язкове. Також воно необхідне, якщо автомобіль проїхав декілька тисяч кілометрів на поганих дорогах або були випадки потрапляння колеса в яму. Але в цьому випадку балансується не одне колесо, а пара, що стоїть на одній осі.

wheels-02072020-zauto

Тому раджу стежити за поведінкою автомобіля. Биття задніх коліс відчувається менше, але і страждають вони зазвичай рідше. У будь-якому випадку, сильний дисбаланс ви повинні відчути. Якщо ви на одні і ті ж диски поперемінно встановлюєте то зимову, то літню гуму, то балансування вам не уникнути. Тут і сперечатися нема про що.


Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: