riven-masla-zauto

Популярність цього питання багато років не має собі рівних. Досвідчені інженери, втомлені викривати міфи, стомлено кивають головами – мовляв, треба. Зате всезнаючі блогери, навпаки, презирливо натякають на дідівський маразм і посилаються на високі сучасні технології. Зауважимо, що мова при цьому йде про зимову експлуатацію автомобіля. Сперечатися про прогрівання в теплу пору року нікому не приходить в голову. А даремно!

Чи потрібно прогрівати сучасний двигун?


Якщо бути чесними, то слід зауважити, що практично ніхто не гріє двигун влітку. Дійсно, навіть влітку температура непрогрітого двигуна набагато нижча робочої, що становить близько сотні градусів. Тому теплові зазори, присутні в двигуні внутрішнього згорання (ДВЗ), досягнуть оптимальної величини не відразу. Звідси – прискорений знос всіх деталей, що сполучаються: поршневих кілець, дзеркал циліндрів і т.д.

Klapany-1-zautuДалі. В’язкість будь-якого моторного масла при 20°С набагато вища, ніж при сотні градусів. Відповідно, швидкість його надходження до всіх пар тертя знижується. А всі без винятку гідросистеми – муфти фазообертачів, гідронатягувачі і гідрокомпенсатори – на холодному двигуні працюють некоректно.

Частку негативу вносять еконорми такі як Євро-5. Щоб каталітичний нейтралізатор швидше вийшов на робочий діапазон температур, спочатку в нього фактично ллють паливо, прискорюючи прогрів. Але при цьому неминуче змивається мастило зі стінок циліндрів. При спокійному прогріванні це не особливо небезпечно, так як навантажень при цьому практично немає, а ось в робочому режимі можуть потихеньку з’являтися задирки.

Чи довго прогрівати?


Звичайно ж, ні! У літню пору цілком достатньо однієї хвилини. За цей час можна спокійно пристебнутися, поплескати себе по кишенях (чи не забули що-небудь), задати маршрут навігатора і т.д. Потім можна і рушати, але, знову-таки, дуже рекомендую хоча б хвилину другу без фарсів.

Зрозуміло, не варто думати, що двигун без прогріву в теплу погоду тут же закапризує. Ймовірність цього вкрай мала. Однак, як говорили раніше, копійка гривню береже. Отож, прогрівайте двигун, тим більше що це взагалі не займає багато часу, особливо у літню пору.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: