car-oil

Присадки для двигунів та інших агрегатів сьогодні широко представлені на сучасному ринку. Коробка автомат не стала винятком. Більш того, з урахуванням дорожнечі і складності ремонту таких агрегатів, попит на присадки для АКПП зростає з цілого ряду причин.

У цій статті ми розглянемо, які присадки для коробки автомат найбільш затребувані, чи варто їх використовувати і в яких випадках, з чого складаються і як працюють, а також на які результати можна розраховувати після їх використання.

Плюси присадки для коробки автомат


З урахуванням того, що окремі елементи АКПП піддаються високим навантаженням, багато компаній розробили не тільки присадки для МКПП, а й трансмісійні присадки в коробку автомат для збільшення ресурсу агрегату, поліпшення якості його роботи, захисту від зносу і т.д.

Яке масло краще: синтетика чи напівсинтетика?

До яких наслідків може призвести високий рівень масла в АКПП?

Основним аргументом на користь присадок, на якому акцентують увагу самі виробники, є недостатня ефективність трансмісійного масла. Простими словами, через кілька тисяч кілометрів пробігу масло втрачає свої властивості, змінюється в’язкість, відбувається активне забруднення масла АКПП продуктами зносу фрикціонів і т.д.

Сам же масляний фільтр коробки автомат не завжди справляється зі своїм завданням. Саме з цієї причини в коробку потрібно заливати додаткові присадки, які дозволяють довше зберегти найважливіші властивості трансмісійної рідини.

Також потрібно додати, що у випадку з сучасними моторними маслами, їх якості та властивості не сильно відрізняються. Однак мастила для АКПП різних виробників можуть сильно відрізнятися, при цьому їх властивості в теорії можна помітно поліпшити присадкою.

Якщо говорити про самий склад, за заявами виробників, присадки ефективно захищають поверхні, що труться, а також відновлюють ці поверхні, усуваючи дефекти (коригується геометрія, відбувається часткове відновлення зношеної поверхні в точці контакту і т.д.).

Простими словами, використання присадки обіцяє поліпшення властивостей масла, а також додатковий захист шестерень, валів, фрикціонів і інших деталей від зносу. У сукупності, це дозволяє збільшити термін служби агрегату на 20-30% і більше.

oil-change2-zuto

Також в деяких випадках можна відтермінувати ремонт АКПП, яка вже зношена і має проблеми. Від сильного зносу присадка не допоможе, але якщо знос не критичний, тоді виробники обіцяють певне відновлення.

Присадки дозволяють очистити АКПП зсередини, «згладити» нерівності, усунути дрібні течі сальників і прокладок, а також підвищити плавність роботи агрегату, зменшити інтенсивність поштовхів і ривків при перемиканні.

Склад присадок


Як правило, точна інформація про склад присадок не розголошується самими виробниками. Однак аналіз різних продуктів дозволяє виявити, що часто вони мають в основі добавку з високомолекулярних полімерів. Зазначені полімери дозволяють сформувати захисну плівку, щоб виключити сухе тертя.

Також для відновлення поверхонь до складу присадки вводять так звані ревіталізанти (найдрібніші частинки металів і кераміки). Зазначені елементи осідають на поверхнях, згладжуючи дефекти і зменшуючи зазори. Також утворюється особливий металокерамічний шар, здатний витримувати великі навантаження і захищати поверхні від зносу.

Якщо розглядати різні продукти для АКПП, то на ринку для АКПП можна окремо виділити присадки Liqui Moly і XADO, а також автолюбителі активно використовують RVS Master.

Чи виправдовують себе присадки на практиці?


Здавалося б, з урахуванням наведеної вище інформації, присадки в АКПП мають суцільні плюси. Однак на практиці результати їх використання можуть бути дещо іншими. Перш за все, обіцяного зменшення гулу і вібрацій може не відбутися.

Часткового відновлення поверхонь і зменшення зазорів для зношеної АКПП просто недостатньо, тоді як зношений агрегат і так досить тихо і рівно працює на якісному маслі.

Те ж саме можна сказати і про збільшення терміну служби, зменшення поштовхів і ривків коробки автомат. Якщо коробка автомат почало сильно “штовхатися”, це говорить про знос, відсутність нормального тиску масла і т.д.

money-zauto

У випадках, коли знос незначний, для запобігання поломок і збільшення терміну служби досить поміняти масло і фільтр АКПП. Ще додамо, що незначні дефекти на експлуатацію АКПП великого впливу не роблять. Якщо ж коробка зношена, то присадки, швидше за все, не допоможуть або ефект буде мало помітний.

Виходить, більше важливіше періодично обслуговувати коробку, тобто регулярно замінювати масло в АКПП і масляні фільтра, а також своєчасно усувати неполадки. В цьому випадку якісне трансмісійне масло впорається з усіма завданнями без присадок.

Якщо ж коробка вже знаходиться в несправному стані, присадка не стане тим варіантом, який дозволить уникнути дорогого ремонту АКПП.

Висновок


Як видно, присадки не є альтернативою ремонту, а також не збільшують термін служби масла в коробці автомат. Іншими словами, ATF все одно потрібно міняти за регламентом незалежно від того, залита присадка чи ні. Якщо ж АКПП гранично зношена, повернути працездатність можна тільки шляхом заміни деталей.

Наостанок зазначимо, що прийняти рішення, чи потрібно заливати присадки для АКПП, може тільки сам власник автомобіля. Однак, як показує практика, краще замість подібних присадок просто своєчасно міняти масло, фільтри, а також якісно обслуговувати і ремонтувати агрегат, а також дотримуватися правил по експлуатації АКПП.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: