turbo-renault-trafic-master

Багато автовласників з недовірою ставляться до автомобілів з турбованим двигуном. Виняток, причому досить давно, складають турбодизелі. Та й то, в переважній більшості – це пригнані в Україну старі європейські іномарки. Автовиробники всього світу поступово переходять на турбовані двигуни. Чому?

Чим турбодвигун відрізняється від атмосферного?

Принципова різниця в цих двох типах двигунів в способі подачі повітря в циліндри. Щоб подолати різницю тиску і нагнати більше кількості повітря в циліндр, в двигунах з турбіною на допомогу стає примусовий надув. Крильчатка турбіни і наганяє більше повітря. Звідси і пішов термін “тиск надуву”. Атмосферні ж двигуни за своєю суттю самі в себе засмоктують повітря. Це відбувається під час опускання поршня до нижньої мертвої точки.

Основне завдання інженерів при розробці нового двигуна – створення агрегату з максимально корисним ККД (коефіцієнт корисної дії). Іншими словами, виробники думають про те, яким способом домагатися необхідної потужності. Кількість кінських сил безпосередньо залежить від кількості палива, що спалюється в двигуні. І чим більша потужність, тим більше повітря має надходити в циліндри. Якими способами цього можна досягти?

  • Збільшенням робочого об’єму двигуна, а значить і кількості циліндрів. Довгий час так багато виробників і робили. Почали з’являтися двигуни V10, V12, не кажучи вже про популярні V6 і V8. Але чим більший двигун, тим він важчий, а припустимій вазі є межа.
  • Нагнітати повітря в циліндри примусово. При цьому немає необхідності збільшувати обсяг або додавати циліндри. Тут-то і виникає потреба в турбонадуві.

Види турбонадувів

  • Механічний нагнітач повітря. Простий спосіб додати значну кількість повітря. В цьому випадку біля впускного колектора встановлюється спеціальний повітряний компресор, що приводиться в рух від роботи колінчастого вала. Мінус в такому випадку тільки один, але досить значний, – обертаючи насос-компресор, двигун втрачає частину потужності.
  • Турбокомпресор, що використовує енергію вихлопних газів. Його корпус представлений у вигляді «равлика». У такому корпусі обертаються дві крильчатки, що знаходяться на одному валу. Першу в рух приводить потік вихлопних газів, спрямований з випускного колектора. А друга заганяє повітря у впускний колектор.

Турбодвигуни. Чим вони хороші?

  • Підвищена потужність без збільшення об’єму. За допомогою конструкції турбодвигунів спалюється більша кількість палива, значить зростає потужність. За допомогою надуву потужність піднімають на 30-50%, рідше в два рази. Але таким чином її можна підняти в рази.
  • Постійний крутний момент. Атмосферні мотори налаштовані таким чином, що кількість палива, що потрапляє в циліндри, змінюється від оборотів двигуна. Тому і ефективність двигуна варіюється. Турбодвигуни і кількість палива, що подається в залежності від умов їзди, регулюються електронікою, яка готова завжди подавати стільки палива і повітря, скільки необхідно для отримання необхідної потужності в той чи інший момент.
  • Зменшення витрати палива. Легкі турбодвигуни відмінно тягнуть з низьких оборотів, та й в цілому мають більший запас тяги, тому споживають менше бензину або дизельного палива. Звичайно, поліпшити цей показник можна тільки при спокійній їзді.

Чи варто боятися турбодвигунів?

Значне переважання турбодвигунів над атмосферними в таких значущих показниках все ж не може переконати всіх і кожного пересісти на машини з такими силовими установками. Тим більше автовиробники продовжують оснащувати свої автомобілі звичайними двигунами. Чому двигуни, які стоять на вищому щаблі еволюції не встановлюють всюди?

  • Малий ресурс турбіни. Цей показник на сучасних моторах становить відносно скромні 150-170 тисяч кілометрів. І це при хорошому, так би мовити, розкладі.
  • Збільшені навантаження на двигун. Чим більше двигун видає потужності, тим вищий внутрішній тиск в ньому, це стосується перевантажень і перегріву.
  • Наявність турбоями. Дійсно, у турбодвигунів при наборі оборотів існує якась затримка, поки розкрутиться крильчатка турбіни. Виробники поступово боряться з даною проблемою, але все ж більшість двигунів мають уповільнений відгук на натиснення педалі газу.

Брати чи не брати?

Турбовані автомобілі з відмінними динамічними показниками приваблюють багатьох покупців. Але під час експлуатації навантаження на агрегати автомобіля досить велика. І логічно припустити, що не кожен власник доглядав за складним механізмом належним чином. Тому і покупка вживаного автомобіля з турбодвигуном – майже завжди лотерея. Визначившись з моделлю машини, потрудіться дізнатися про тонкі місця в конструкції і дізнайтесь вартість ремонту і заміни турбіни. Що стосується нового автомобіля – таке придбання стане правильним вибором.

Джерело: © AUTO.RIA.com ™autoria

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: