brizhovyk-zauto

Багато автомобілів штатно оснащуються невеликими бризковиками перед колесами. Але це робиться не тільки для захисту від бруду – у них є завдання важливіші.

aquaplanning-zauto

Гідропланування або аквапланування – ефект, про який багато хто чув, а деякі навіть відчували, але…

Насправді це зовсім не бризковики, а аеродинамічний щиток, який помітно впливає на стійкість автомобіля. Він виконує відразу кілька функцій – знижує підйомну силу зустрічного вітру, що діє на автомобіль на великих швидкостях, і знижує ефект аквапланування. Цей елемент можна бачити як на передніх, так і на задніх колесах, а його розмір варіюється приблизно від трьох до семи сантиметрів.

Як правило, багато автовласників не підозрюють про його існування до тих пір, поки він не обламується при наїзді на бордюр або глибоку яму. В цьому випадку у деяких просунутих перфекціоністів виникає бажання для симетрії відпиляти такий бризковик з протилежного боку.

А даремно. Подібні щитки перед колесами виконують важливу аеродинамічну функцію, інакше б інженери не встановлювали цю деталь на сучасні авто. На високій швидкості в колісних арках за рахунок великого об’єму повітря, що нагнітається утворюється зона підвищеного тиску, і, як результат, збільшується підйомна сила, що перешкоджає руху автомобіля. Повітря потрібно виводити примусово, але робити «зябра» на крилах автомобіля – непрактичне рішення. Щоб цього не відбувалося, передні бризковики відтісняють повітряні потоки від колісних арок, знижуючи опір. Причому, кут і розмір таких щитків у різних виробників відрізняється: – у європейських авто вони підняті вперед, а у японських навпаки – спрямовані в бік колеса.

Крім того, передні бризковики підвищують рівень безпеки під час руху машини по калюжах або мокрій дорозі. На швидкості спрямований потік вітру витісняє воду перед колесом, внаслідок чого покращується їх зчеплення з асфальтом, зменшується ризик аквапланування і до того ж менше брудниться кузов.

brake-disk-3

У деяких випадках за допомогою цих нехитрих елементів повітряний струмінь може охолоджувати гальмівні механізми колеса і компоненти вихлопної системи. До того ж, передні бризковики зменшують шуми в колісних арках.

Мабуть, їх єдиним недоліком можна вважати відносне зниження висоти автомобіля, оскільки, як уже було сказано, вони легко ламаються при наїзді на перешкоди.

Отож бризковики перед колесами це непросто аксесуар для краси автомобіля, а потрібна річ, яка виконує важливі завдання.

© avtovzglyad.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: