22052020-cvt-korobka-zauto

Перш ніж розглянути це питання, слід згадати, а що таке взагалі варіатор?! Варіатор – це автоматична коробка передач з безступінчастою зміною передавального співвідношення. Класичні механічні коробки передач і гідромеханічні автомати конструктивно мають вузький фіксований набір передач, який не завжди забезпечує максимально ефективне значення передавального співвідношення у всьому діапазоні роботи двигуна і трансмісії. Тому оптимальну роботу силового агрегату найкраще забезпечить коробка з безліччю ступенів. Таку властивість і має варіатор, який дозволяє безступінчасто змінювати передавальне співвідношення між двигуном і трансмісією. На практиці це означає, що для кожного режиму роботи автомобіля вдається підібрати найбільш ефективне значення передавального відношення, а не усереднене, як в будь-яких інших типах КПП.

Але виробник йде на те, щоб зробити щось подібне до перемикання передач з фіксуванням натяжних роликів в певних місцях (типу тіптроніку на автоматі). Це і отримало назву – віртуальні передачі, тобто ланц або ремінь буде зупинятися у відповідних місцях. У будь-якого варіатора можливих положень ременя не безкінечно багато, недарма ними керує шаговий двигун. Правда, цих положень набагато більше, ніж при так званих фіксованих (віртуальних) передачах.

gearbox-winter-zauto

Але вагомим недоліком є те, що віртуальні передачі значно зменшують ресурс варіатора. Але з іншого боку, як то кажуть – “клієнт завжди правий”, і багато автовиробників йдуть на вагоме погіршення роботи силового агрегату, аби задовольнити запити потенційних покупців. У нашому випадку виробники йдуть на деяке зниження ресурсу на догоду любителям поклацати передачі.

В режимі віртуальних передач натяжні ролики коробки швидше зношуються через те, що ланц або ремінь зупиняється в певних місцях. В результаті на конусах можуть з’явитися канавки, і через деякий час варіатор почне смикати. Тому краще, аби варіатор працював в автоматичному режимі, в якому він може трудитися більш м’яко, підвищуючи тим самим не тільки комфорт під час їзди, а й власний ресурс.

Висновок


На кінець хочеться сказати, що суть варіатора в тому, що двигун підтримується в режимі максимальної потужності і максимального крутного моменту, а набір швидкості йде за рахунок трансмісії. При фіксованій (віртуальній) передачі, Ви не вільно потрапляєте в зону роботи двигуна з гіршими характеристиками.

Однак, “тіптронік” (віртуальні передачі) на варіаторі може стати Вам у нагоді. Адже, якщо він вимкнений (варіатор працює в автоматичному режимі), то крутний момент завжди плаває, тобто не стабільний. З включенням тіптроніка (віртуальних передач), і вибором певної передачі, можна хоч якось гарантувати відносну стабільність максимального крутного моменту, підтримуючи обороти двигуна в потрібному діапазоні. Наприклад, це може знадобитися при обгоні. Але в цьому разі не слід забувати, що можливість в ручну переключати передачі на варіаторі значно скорочують його ресурс.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: