hofra-zauto

Густий білий, сизий або чорний дим з вихлопної труби – це серйозні признаки того, що з двигуном щось не так. В одних випадках винуватці очевидні, а в інших вони з легкістю пародіюють один одного, збиваючи з пантелику пересічного автовласника.

Відпрацьовані гази утворюються в циліндрі двигуна при згорянні паливо-повітряної суміші. Відповідно, якщо цей процес йде за якимось аномальним сценарієм, то дим з вихлопної труби набуває характерний колір і запах. Основні причини таких явищ: неповне згоряння паливоповітряної суміші і потрапляння в камеру згоряння масла або антифризу. На жаль, далеко не завжди можна з упевненістю зв’язати їх з конкретною зміною кольору диму з вихлопної труби, але свої закономірності в цьому все ж таки є.

Чорний дим


“Темно-сірий або чорний дим говорить про неправильне співвідношенні паливо-повітряної суміші. Це стосується як бензинових, так і дизельних двигунів”

Неповне згоряння паливоповітряної суміші виникає через її неправильне співвідношення (занадто багата чи бідна) або, наприклад, з причини зниження компресії в циліндрах. При цьому колір вихлопних газів варіюється від світло-сірого до темно-сірого або чорного. Більш явно це проявляється на дизельних двигунах. Зміна кольору вихлопних газів супроводжується і появою характерного запаху бензину або солярки. Якщо суміш занадто багата (надлишок палива), то дим переходить в темні відтінки сірого, а в більш світлі – при збідненій (надлишок повітря). Серед винуватців маса конкретних причин: від несправності паливної апаратури до втрати герметичності системи впуску повітря.

Сизий дим


Сизі відтінки вихлопних газів чітко вказують на згоряння масла в циліндрі. У камеру згоряння воно може потрапити з багатьох причин: від зносу поршневих кілець і циліндропоршневої групи в цілому, до зношення маслозйомних ковпачків.

021020-zamina-masla-zauto

Знос маслозйомних ковпачків проявляє себе досить специфічно – великий викид сизого диму з вихлопної труби відбувається при пуску холодного двигуна і потім повністю сходить нанівець. Справа в тому, що при тривалому простої машини масло потихеньку просочується через зношені маслозйомні ковпачки і накопичується в циліндрі. Після запуску двигуна цей обсяг швидко згоряє. При роботі двигуна масло просочується через ковпачки в дуже малих об’ємах, тому його згоряння не призводить до появи сизого диму, якщо, звичайно, клапани відверто не бовтаються в своїх напрямних.

Якщо ж сизий дим спостерігається постійно, значить масло завжди потрапляє в камеру згоряння у великих об’ємах і це може говорити про сильне зношування стінок циліндрів або, наприклад, поршневих кілець, тобто про дороговартісний ремонт.

Ще одним винуватцем може бути система вентиляції картерних газів, яка через несправність починає активно гнати масло у вхідну систему двигуна. При цьому активне “масложорство” спостерігається при їзді саме на високих оборотах.

Білий дим


Попадання антифризу в камеру згоряння завжди викликає постійний густий білий дим з вихлопної труби. Серед причин: тріщини в блоці циліндрів або голівці блоку; прогорання прокладки ГБЦ. Однак, під такий вид диму частенько підлаштовуються і інші фактори: від законів фізики і закладених алгоритмів роботи конкретних двигунів до горезвісного попадання масла в камеру згоряння.

Частенько густий білий дим спостерігається при прогріванні двигуна після холодного пуску в сиру погоду. З ростом температури йде активне випаровування конденсату, який зібрався у вихлопній системі. Через пару хвилин цей ефект зійде нанівець. Крім того, на багатоциліндрових двигунах великого об’єму в момент прогріву з труби може навіть потекти вода. Це абсолютно нормально і говорить, що двигун відчуває себе добре.

Несподівана поява густого білого диму на ходу на повністю прогрітому дизельному двигуні може викликати система регенерації фільтра сажі, яка побачила для себе сприятливі умови руху автомобіля і вирішила провести процедуру випалювання сажі. Головне не панікувати, процес зазвичай займає всього пару хвилин. В цьому режимі система управління двигуном примусово збагачує суміш, щоб підняти температуру відпрацьованих газів до необхідного рівня для випалювання сажі.

09042021-smoke-zauto

Під густий білий дим з ледь помітними темнуватими відтінками іноді підлаштовується і згоряння масла в камері згоряння у великих об’ємах. Таке часто відбувається, коли зношена турбіна починає активно гнати рідину під вхідну систему мотора або тим же самим займається несправна система вентиляції картера. Проблема в тому, що характерний запах горілого масла може перебивати каталітичний нейтралізатор. Однак можна пролити світло на джерело бід, якщо потримати у вихлопної труби білу серветку. Масляний туман обов’язково залишить характерні сліди на саморобному індикаторі.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: