04062021-air-condition-zauto

В спекотну пору року кондиціонер – це найкращий друг водія. Однак, як і будь-який пристрій, кондиціонер непозбавлений недоліків і може працювати з перебоями. Тому, в даній статті поговоримо при найбільш типові його несправності і як їх діагностувати. Отож розпочнемо.

Діагностуємо систему охолодження


В першу чергу покладаємося на власні відчуття. Якщо в салоні спекотніше, ніж зовні, значить з кондиціонером щось не так. Перевіряємо, не виходячи з-за керма.

maslotemeprature-zauto

При запущеному двигуні поверніть регулятор температури на мінімум, а вентилятор кліматичної системи – на другу або третю швидкість. Потік повітря направте через дефлектори в панелі приладів. Увімкніть кондиціонер.

Піднесіть руки до дефлекторів – через хвилину-другу з них повинне піти холодне повітря. Якщо під рукою є електронний термометр, то перевірте наступне: якщо кондиціонер справний, термометр на виході з дефлектора покаже температуру повітря не більше 10 °С (якщо на вулиці 20-25 °С).

Далі ліземо під капот. Бачите товсту і тонку алюмінієві трубки? Зазвичай вони йдуть від передньої частини уздовж правого бризковика до щита, що відокремлює моторний відсік від салону.

Візьміться за товсту трубку рукою. Вже через кілька секунд після запуску двигуна трубка низького тиску повинна стати холодною. А приблизно через хвилину – крижаною. Якщо ж трубка охолоджується довго, значить, кондиціонер несправний.

Несправність №1. Мало холодоагенту


Холодоагент може випаровуватися крізь негерметичні ущільнювачі трубок, теплообмінників і компресора. Ущільнювачі можуть зсихатися від віку і кондиціонер в старій машині вже не охолоджує салон, як раніше.

Зустрічаються і механічні пошкодження трубок: від тертя, вібрацій і ударів каменів (частина системи розташована в моторному відсіку).

Якщо холодоагенту мало, тиск в системі впаде і датчик просто не дасть включитися компресору кондиціонера.

Як виявити дефект?

  • Відверніть захисний ковпачок із заправного вентиля на товстій трубці і натисніть тонким предметом на кінчик ніпеля (тільки прикрийте простір навколо ганчір’ям). Якщо «пшикне» інтенсивно, значить, холодоагент в системі є. А ось слабке шипіння або його повна відсутність говорить про велику втрату робочої речовини.
  • Машина на підйомнику або на оглядовій ямі? Перевірте: чи немає масляних розводів на трубках, шлангах, компресорі. Холодоагент, який просочується навіть у невеликих кількостях, буде захоплювати з собою кондиціонерне масло, яке залишить розводи на поверхні покритих пилом деталей.

Несправність №2. Занадто багато холодоагенту


Високим тиск в системі може стати, якщо ваш кондиціонер напередодні неграмотно заправили. Також, якщо автомобіль постояв досить довгий час на жарі, то тиск може перевищити заданий, і датчик також заборонить включення компресора.

Як виявити дефект?

Слідкуйте за компресором: він періодично буде на кілька секунд запускатися і тут же переставати працювати.

Несправність №3. Відмова компресора кондиціонера


Може вийти з ладу обмотка муфти компресора або електромагнітний клапан, а також проводка і запобіжники.

На багатьох стареньких автомобілях привод компресора кондиціонера здійснюється окремим ременем. Він може ослабнути, почати прослизати. Компресор в цьому випадку не буде «ганяти» по системі холодоагент. Також, не можна виключати внутрішні поломки компресора, які потребуватимуть його ремонту або заміни.

Як виявити дефект?

  • Якщо компресор несправний, але ще хоч якось працює, ви почуєте шум, гуркіт або інші сторонні звуки.
  • Можна перевірити проводку муфти або клапана тестером. При включенні на провід завжди повинно надходити +12В.
  • Перевірте наявність, стан і правильність натягу ременя (якщо він є).

Несправність №4. Забитий брудом радіатор


radiator-1

Для правильної роботи кондиціонера його радіатор, випарник і фільтр кліматичної системи повинні бути чистими і добре проводити повітря. Радіатор потрібно періодично оглядати і промивати.

Важливо: бруд між сотами радіатора не дає йому охолонути, що призводить до підвищення температури охолоджуючої рідини і до перегріву двигуна.

Звертайте увагу на тепловідвід від конденсатора. Якщо він не охолоджується, випарник теж прохолоди не дасть.

З дефлекторів слабо дує холодом? Швидше за все, забруднений салонний фільтр, який ускладнює проходження повітря через випарник. А якщо їздили зовсім без салонного фільтра, випарник теж може зарости брудом.

Як виявити дефект?

  • Перевіряйте, чи не забиті зовні соти радіатора;
  • Бруд всередині так просто не побачиш. Але чистий радіатор гріється рівномірно скрізь. Забита брудом ділянка буде холоднішою тому, що там не циркулює охолоджуюча рідина.

Несправність №5. Механічні проблеми


Якщо заслінки в обігрівачі працюють некоректно, то до повітря, яке пройшло через кондиціонер, буде постійно підмішуватися тепле повітря від радіатора нагрівника. Таке буває і при механічному приводі заслінок, і при застосуванні електроприводів, і в машинах з клімат-контролем.

Як виявити дефект?

Пощупайте трубку перед самим випарником. Якщо вона крижана, а з сопел системи йде тепле повітря – кондиціонер пора ремонтувати.

Висновки


Купуєте автомобіль з пробігом? Майте на увазі, що ремонт несправного кондиціонера може обійтися в круглу суму. Не полінуйтеся перед покупкою провести діагностику у фахівців. Навіть якщо продавець стверджує, що все в порядку.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: