oil-change1-zauto

Деякі двигуни дуже люблять масло. Причому, часом буває важко зрозуміти, чи є масляний апетит двигуна нормальним чи пора їхати на СТО. Адже багато сучасних автомобілів вимагають підливати літру масла кожні 2-3 тисячі кілометрів пробігу. А якщо інструкція вказує на міжсервісний інтервал у 15-20 тис. км, то це скільки ж масла треба влити в двигун?

oil-change-zauto

На додачу до цього скажемо, що навіть у нових автомобілях або в абсолютно справних двигунах буває підвищена витрата масла. Основна причина цього це угар в циліндрах. Поршневі кільця вимагають мастила, а тому при видаленні поршня від верхньої мертвої точки на дзеркалі циліндра завжди залишається масляна плівка з товщиною в декілька мікрон. А коли на місце, що звільнилося вривається розпечена паливна суміш, масло починає інтенсивно випаровуватися. А додати до цього витрату масла на змащування клапанів і підшипників турбокомпресора, картерні гази, що забирають масло через вентиляцію картера, то таким чином безповоротно втрачається значна кількість масла.

Окремо слід відзначити підвищену витрату масла, яка викликана агресивним стилем їзди: великі швидкості від 160 км/год і вище, до значного перевантаження грузом. Все це майже гарантоване зростання витрати масла.

dynamichne-rozvantzenia-zauto

Тепер коротко розглянемо найосновніші проблеми при яких двигун починає “брати” масло.

№1. Чад масла


Він буває навіть на нових автомобілях. Але після обкатки, коли перше компресійне кільце притирається, витрата масла знижується. Тому деякі автовиробники рекомендують заїжджати на так зване нульове ТО для доливання масла.

oil-change2-zuto

Однак підвищений чад, також може бути результатом невірно обраного моторного масла. Щоб виправити це, слід заливати мастило, яке рекомендує виробник.

№2. Витік масла


05062020-vytik-masla-zauto

Тут може бути декілька причин.

  1. Перша – це тече масляний радіатор. Відповідно цю проблему треба усувати.
  2. Масло може протікати через сальники колівала, розподілвала, прокладки головки блоку циліндрів, клапанної кришки і передньої кришки, ущільнення масляного фільтра, зливної пробки, заливної горловини і теплообмінника. Проблема вирішується заміною зазначених елементів.
  3. Витік масла в систему охолодження. Якщо пошкоджена прокладка, то міняємо. А ось якщо з’явилася тріщина в голівці блоку це вже серйозна несправність. Ремонт обійдеться дорого.

№3. Турбіна


08052020-turbina-zauto

Якщо заглушити двигун з турбіною після тривалої поїздки, то зростає ризик кипіння моторного масла в підшипниках турбіни, яке в свою чергу їх змащує і охолоджує. Закипівше масло залишає відкладення на підшипниках, які з часом виводять їх з ладу.

Також з часом зношуються ущільнювачі турбокомпресора. Масло при цьому видавлюється і на гарячу, і на холодну сторону турбіни.

№4. Несправності двигуна


problem-engine-zauto

Тут можна навести широкий список проблем, через які спостерігається підвищена витрата масла.

  1. Зношення циліндрів, поршнів. Це дуже серйозно, без капремонту не обійтись.
  2. Зношення, або закоксовування (тобто втрата рухливості) поршневих кілець. Теж, що і у попередньому пункті – капітальний ремонт.
  3. Зношення стержнів клапанів і їх направляючих втулок. Потрібна їхня заміна.
  4. Зношення (затвердіння) ковпачків масловідбиваючого клапана. Ковпачки слід поміняти.
  5. Засмічена система вентиляції картера. Потрібно почистити.
  6. Зношення стержнів клапанів і їх направляючих втулок. Потрібна їх заміна.

Крім того, слід стежити за чистотою радіатора, що безпосередньо впливає на ефективність охолодження мотора.

№5. Несвоєчасна заміна масла


motor-oil-change-zauto

Так, навіть несвоєчасна заміна може призвести до “піджирання” масла. Панацея тут проста: вчасно замінюйте масло.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: