geabox1-zauto2018

В даній статті спробуємо надати декілька порад, дотримуючись яких можна значно подовжити ресурс автоматичної коробки передач.

  1. Заміна рідини в АКПП


Деякі автовиробники не вимагають заміни робочої рідини в автоматі. Однак з часом будь-яке масло старіє, стає густішим, не потрапляє в усі вузли коробки, починається масляне голодування і інтенсивний знос. А ще в маслі накопичуються продукти зносу, забиваються фільтри – все це знижує ресурс автомата. Якщо не змінювати, проблеми з коробкою виникнуть на пробігу вже 100-150 тис. км.

021020-zamina-masla-zauto

Тому заміну рідини варто проводити через кожні 50-70 тис. км пробігу.

  1. Контролюйте рівень масла


У коробках із пробігом рівень масла може бути низьким. По-перше, при заміні рідини є ризик неправильно оцінити її кількість. По-друге, рівень масла може знижуватися через негерметичність ущільнювачів. При нестачі рідини елементи АКПП залишаться без змащення, що призводить до передчасного зносу. В результаті – дорогий капремонт.

oil-change-zauto

Перелив не менш небезпечний, ніж недолив. У кращому випадку, надлишки масла просто видавить назовні – через сапун, щуп, сальники, прокладки. Куди гірше, якщо через перелив рідина почне спінюватися, робочий тиск знизиться, що призведе до збоїв в перемиканнях передач і подальшому в дорогий ремонт.

  1. Не змішуйте несумісні рідини


Деякі сервісмени практикують часткову заміну рідини в коробці, при якій залишається практично половина старого масла. І якщо ви залляєте в напівсинтетику мінеральне масло, робочі характеристики обох погіршаться. Також не слід забувати, що в різних мастилах містяться різноманітні присадки. У кращому випадку нічого поганого не станеться, однак, у гіршому вони можуть випасти в осад і забити масляну систему заклинивши її при цьому.

  1. Міняйте масляний фільтр


maslo2-zauto

Багато фахівців радять при заміні масла повністю зняти піддон коробки. Так вдасться видалити бруд, що плаває в піддоні, і замінити масляний фільтр. Якщо фільтр не міняти, він з часом заб’ється. Зрозуміло, що фільтрувати він уже нічого не зможе – якість перемикання передач знизиться, деталі коробки будуть швидше зношуватися.

  1. Слідкуйте за чистотою радіатора АКПП


radiator-1

Причому мити його треба не тільки при наступному ТО, а часом екстрено, наприклад, якщо машина побувала на серйозному бездоріжжі. Забитий брудом радіатор призводить до перегріву робочої рідини і втрати нею робочих властивостей.

  1. Захист


Автомат боїться ударів об дорожні перешкоди, особливо якщо вони припадають на нижню частину картера коробки. Під тонким бляшаним піддоном розташований приймач насоса, що перекачує робочу рідину. Вм’ятина на піддоні і приймач буде обламаний або заблоковано його вхідний отвір. Наслідки очевидні: порушення в роботі системи змащення, лавиноподібний знос деталей, дорогий ремонт.

Важливо: нештатний захист може сильно погіршити обдув коробки зустрічним потоком повітря і викликати перегрів.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: