benzobak-zauto

У автомобілів, незважаючи на загальну схожість їх конструкцій, горловини бензобаків розміщують як праворуч, так і ліворуч. Машини з горловиною, розташовані посередині задньої частини, вже майже зникли. Для розуміння причин такого різноманітного розміщення потрібно звернутися до історії.

fuel-zauto

На сьогоднішній день висока витрата палива – це один з чинників, який засмучує кожного водія….

Не існує певного стандарту, в якому вказується, де повинен знаходитися люк бака і тому, ми сьогодні бачимо на дорогах автомобілі з різним місцем їхнього розташування.

Найчастіше сам паливний бак розташовується під багажником посередині, але горловину його виводять то вправо, то вліво. Щодо розташування бензобака в задній частині машини, то в багатьох країнах світу автовиробникам це робити заборонено, так як при аварії чи ударі в задню частину кузова існує великий ризик займання палива.

То ж якими принципами керуються інженери при конструюванні автомобілів? Мають ж бути пояснення подібної примхи. І вони є.

Головним обґрунтуванням розташування паливної горловини на конкретній стороні кузова автомобіля є перш за все безпека. Такий підхід обґрунтовується декількома причинами:

  1. Виробники часто розміщують лючок бензобаку у напрямку руху в країнах, де автомобіль буде експлуатуватися: Європа, США – справа; Азія – зліва.
  2. Відносно напрямку руху, забезпечення водієві безпеки, якщо він заливає в бак паливо з каністри, то з боку узбіччя.
  3. Створення комфортних умов на заправці.

Зверніть увагу при наступному виході на вулицю у європейських авто горловина бака найчастіше знаходиться праворуч: так безпечніше заправляти автомобіль при правосторонньому русі, стоячи, наприклад, на узбіччі. Крім того, на АЗС, під’їхавши близько до колонки, водій може спокійно вийти з автомобіля, не боячись вдарити двері об цю саму колонку. При цьому пари залитого бензину, через віддаленість горловини, не потрапляють в салон через водійські двері.

gas-station-zauto

Автомобілі японського та англійського виробництва керуються тими ж принципами, але кидаються між ринками з правостороннім і лівостороннім рухом. Перемагає та сторона, яка зручніша для основного ринку реалізації автомобіля. Це стосується і корейських машин, які на зорі становлення орієнтувалися, в основному, на ринок Японії.

Також у світовій автопромисловості існують деякі стандарти, яких повинні дотримуватися всі автовиробники при проектуванні транспортних засобів. Наприклад, автовиробники, які постачають автомобілі в США і Європу повинні мати у своєму розпорядженні бензобак в найширшій частині автомобіля, тобто всередині кузова і поза зонами його деформації в разі ДТП. Також, бензобак повинен розташовуватися в такому місці, де в разі витоку палива воно не буде потрапляти на електропроводку і на гарячі частини автомобіля.

У підсумку ці правила, що діють у багатьох країнах означають, що автовиробники повинні встановлювати бензобак в автотранспортному засобі далеко від небезпечних компонентів самого автомобіля, а також бензобак повинен бути розташований недалеко від задньої частини салону транспортного засобу.

До речі, щоб освіжити в пам’яті, з якого боку знаходиться горловина бензобака вашого автомобіля, необов’язково виходити з машини або визирати у вікно. Підказка є у вас перед очима: на датчику рівня палива зображена колонка, поруч з якою є або трикутна стрілка, або зображений заливний шланг. З якого боку на піктограмі знаходяться ці речі, з того боку у вашого автомобіля і заливна горловина.

1 (1)

Існує ще багато причин, за якими в різних марках і моделях автомобілів люк паливного бака розміщується з однієї зі сторін кузова. Це залежить від конструкційних особливостей конкретної моделі авто. Тому люк розташовують там, куди легше протягнути трубку від бензобака. Щоб забезпечити необхідний рівень безпеки, і коректно з технічної точки зору вирішити це питання, інженери розміщують люк бензобака на іншій стороні, ніж в інших автомобілях аналогічного модельного ряду.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: