17042020-cvt-korobka-zauto

Сьогодні продовжимо тему розпочату в статті “Що буде з АКПП, якщо двигун заглухне на ходу?”, але головною дійовою особою на цей раз буде інший тип автоматичної трансмісії – варіатор.

Двигун може заглухнути на будь-якому автомобілі. Найпростіша і очевидна причина це закінчення палива. За ним солідний список несправностей як механічної частини, так і системи електронного управління двигуном. А ще може відмовити нештатна система сигналізації, яка при цьому заблокує паливний насос або роботу системи запалювання. Так чи інакше, двигун перестане працювати під час руху. А що буде з варіатором?

Ситуація аналогічна проблемі, розглянутій для АКПП. Варіатор, як і класичний автомат, не з’єднаний жорстко з колінчастим валом двигуна. Зв’язок між ними здійснює гідротрансформатор.

variator-kpp-zauto

Що означає CVT коробка? Принцип роботи і конструктивні особливості Автоматична коробка перемикання передач варіаторного типу…

Так, це не помилка, дійсно гідротрансформатор, який практично є у будь-якому сучасному варіаторі. Саме через нього ефект гальмування двигуном, коли водій відпускає педаль акселератора під час руху, не настільки помітний, як наприклад у випадку з механікою.

avtomatychna-korobka-2020-zauto

Як тільки колінчастий вал двигуна зупиниться, перестане працювати і насос, що подає у варіаторі робочу рідину до всіх виконавчих механізмів. Варіатор при цьому відразу перемкнеться в положення N (нейтральна передача), хоча селектор КПП залишиться в положенні D. Крутний момент повністю перестане передаватися від двигуна до ведучих коліс. Автомобіль продовжить котитися за інерцією.

engine-renault-zauto

Однак, інколи трапляється інша ситуація, коли працюючий на холостому ходу двигун глухне при переключені селектора варіатора в положення D або R. Тут, швидше за все, справа в несправності самого варіатора. Переконатися в цьому просто. Якщо двигун без навантаження легко (як завжди) набирає оберти при натисканні на педаль акселератора, проблема, швидше за все, у варіаторі. В іншому випадку, можливо, несправна система управління двигуном.

Висновки


Варіатор – це складний електрогідромеханічний вузол автомобіля, який при поломці потребує не тільки втручання кваліфікованого фахівця, а й використання сучасного обладнання. Тому, при перших ознаках проблем в роботі цього елемента звертайтесь до нас в автосервіс “Заліщики-Авто”.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: