01052020-znoshenia-shyn-holovna-zauto

Зношення шин – процедура, для більшості водіїв, поступова і довготривала (2-4 роки), тому автолюбителі нечасто звертають увагу на їх стан. А даремно. Стан протектора здатний розповісти багато про що. А халатне ставлення може обернутися значними витратами: заплатите не тільки за ремонт несправності, але і за убиті шини.

В даній статті розглянемо, які типи зносу можуть бути і чим вони викликані.

01052020-znoshenia-shyn-zauto

Зношення центральної частини протектора


Стертий малюнок по центру сигналізує про перекачані колеса. Зменшіть тиск до рекомендованого виробником автомобіля, і проблема зникне. Правда протектор, звичайно, не наросте, але час експлуатації збільшить.

Зношення обох бічних частин протектора


Теж не в порядку тиск. На цей раз він занадто низький – центр провалюється, і колесо спирається на краї. За рахунок жорстких боковин шини вони тримають навантаження.

В обох вище перерахованих випадках страждають керованість і гальмування, тому що шина не має достатньої плями контакту з дорогою. Краще використовувати професійний компресор. Ті манометри, що встановлені на недорогих насосах, часто обманюють.

Зношення внутрішньої або зовнішньої сторони протектора


1-bald-tire-zauto

Це найймовірніше пов’язано з розвалом. Тому найпростіший рецепт в даному випадку – відвідати стенд регулювання і виставити розвал коліс. Налаштування розвалу можуть змінитися не тільки після робіт по підвісці, але і від віку. Їх довговічність залежить від конкретної моделі і умов їзди, а також від поганої дороги, часта їзда на якій пришвидшує виникнення даної несправності.

1-rozval-zautoЗношення шини з діагональними слідами


Такий характер пошкоджень свідчить про порушення сходження коліс. Машина їде прямо, а шини стоять під кутом. Нормального обертання немає, і асфальт протирає протектор по діагоналі. Знос може спостерігатися по всій ширині робочої поверхні або по краях. В останньому випадку збиті ще і кути розвалу.

2-rozval-zauto

Два цих типу зносу можуть бути наслідком несправностей в підвісці. Все залежить від її архітектури і передбачених заводом регулювань..

Зношення плямами і смугами, поява ям


Треба перевіряти балансування коліс, гальма і ходову частину. Причиною може стати будь-яка їх деталь. Але слід зазначити, що при таких дефектах шин складно не помітити відхилення в поведінці автомобіля. Зокрема, щоб вбити протектор розбалансуванням коліс, потрібно проїздити з вириваючим із рук кермом не одну тисячу кілометрів. В результаті, заміни зажадають ще і деталі підвіски.

01052020-damaged-1-tire-zauto

Поява на краях шини ям і горбиків зумовлена несправністю підвіски. Під час руху авто, підвіска амортизує удари шин об дорожнє полотно, щоб на них не з’являлися вм’ятини. Якщо є проблеми з підвіскою або ходовою частиною, пом’якшення ударів об дорожнє полотно може бути недостатнім. Саме тому в подібній ситуації краще звернутися до фахівців або спробувати замінити амортизатори. У більшості випадків саме вони винні в появі вм’ятин на шинах.

Звичайне передчасне зношення шин


Нерідко водії бачать проблему в тому, що гума зношується рівномірно, але занадто швидко. Це не ознака несправності автомобіля. Якщо активно зношується тільки пара ведучих коліс, варто переглянути манеру водіння. Ну або змиритися з тим, що спортивна їзда на машині обходиться дорожче в усіх аспектах.

wheels-10-zauto

Якщо ж досить швидко стираються всі чотири колеса, вам не пощастило з вибором моделі шин. Для деяких шин, які забезпечують відмінні зчіпні властивості, характерний малий ресурс. Одне без іншого, як ви розумієте, неможливо. Втім, буває, що швидко зношуються і ті шини, які не можна похвалити за хорошу керованість або гальмування.

Тріщини на протекторі


01052020-damaged-tire-zauto

А ось у цьому випадку винних вже немає. Таким способом гума натякає на те, що своє відходила. У неї, як і раніше може бути хороший протектор, але все ж це дзвіночок: їздити поки можна, але вже доведеться шукати шини на заміну. Зазвичай проявляється на літніх шинах після 5-6 років. Трохи пізніше з’являється биття керма на ходу. Балансування не допоможе. Причина в тому, що деформувалася силова структура шини: вилізла грижа або корд пішов гвинтом. Варіант один – покупка нових шин.


Джерело: zr.ru; autostadt.su; okeydrive.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: