15102020-kolesa-1-zauto

Шини потрібно ставити такої ширини, яку визначив завод вашого автомобіля. Іноді він дає власнику деяку свободу вибору в невеликому діапазоні допустимих розмірностей. Ось в цьому діапазоні і можна сперечатися. Але які ж кращі – широкі чи вузькі?

Зимовий період


Більшості автолюбителі знають, що зимою вузькі шини кращі за ширші. Але чи дійсно це так? Давайте розберемось.

Справді, з перших хвилин використання вузьких шин, автомобіль демонструє стабільну поведінку на засніженій дорозі, при чому вони дуже терпимі до колій і інших огріхів зимового покриття. Не можна не відзначити хорошу здатність шини ковтати дрібні нерівності, якими так рясніє зимова дорога.

Що до широких шин, то вони активніше реагують на рихлість покриття, спливаючи на снігу там, де вузька їхала без проблем. Звідси нервозність в поведінці машини і постійна боротьба з рисканням навіть в невеликій колії. У той же час і на звичайній дорозі помітно: як тільки автомобіль потрапляє на гладкі і рівні ділянки, широкий протектор краще чіпляється, причому неважливо, що під колесами – сніг або лід.

Отже, виходить, що широкі шини непомітно набирають кращі результати в розгоні і гальмуванні на гладкій поверхні. Аналогічна ситуація і на льоду. Як водій би не намагався використовувати всі переваги вузької шини, широка хоч трохи, але краща. Адже не секрет, багато зимових шин в подібних умовах грішать поганими експлуатаційними властивостями. А збільшення ширини допомагає боротися з подібними вадами. Так що не все так просто і однозначно, як очікувалося.

winter-tires-zauto-1

То, які шини ж вибрати у зимовий період?


Проаналізувавши преваги і недоліки двох типів шин, можна виділити наступне:

  1. Наприклад, для водіїв, які не мають достатнього досвіду, взимку вузька шина краще.
  2. У тих краях, де дороги не відрізняються гарною якістю покриття, їх погано чистять, вибір потрібно зробити на користь шин з більш вузьким протектором.
  3. При оцінці прохідності перевага знову на боці більш вузьких шин – машина ріже снігові замети впевненіше. А на широких вона стикається з підвищеним опором.
  4. Очевидна різниця в комфорті. Більш вузькі шини менше шумлять і м’якше приймають дорожні нерівності.
  5. Однак, на доглянутих дорогах взимку ширша покришка краща, але вона не любить пухкого снігу.
  6. Широка шина гальмує краще більш тонкої суперниці, в тому числі і на пухкому сніжному покритті.

І останній, чисто економічний аспект: вужчі покришки на меншому діаметрі диска виграють до чверті ціни у більш широких. Однак ті, що ширше, зношуються, як правило, менше і служать довше.

Літній період


michelin-zauto

А от літом все та навпаки, перевагу надають більш широким шинам. Розглянемо основні плюси більш широких літніх шин:

  • у них більший експлуатаційний пробіг
  • вони забезпечують менший гальмівний шлях автомобіля
  • широкі покришки краще тримають дорогу на високих швидкостях
  • автомобіль на широких шинах виглядає солідніше

Однак, літні широкі колеса не позбавлені і мінусів. Наприклад, підвищена схильність до аквапланування і нервова поведінка на асфальтовій колії (машину доводиться утримувати від торохкань в різні боки) і підвищений знос в плечовій зоні протектора через те, що зовнішня і внутрішня сторони проходять в повороті різний шлях (зовнішня пробігає велику дистанцію).

Висновки


Як бачимо визначити переможця дуже складно. Що одні, що другі мають як свої переваги так і недоліки. Тому, щоб примирити між собою широкі і вузькі покришки, пропонують наступну формулу. Взимку – надавати пріоритет вузьким, а влітку – широким колесам. Але в будь-якому випадку параметри шин повинні утримуватися в рамках вимог заводу-виробника. Інакше безпеці буде завдано удар, і наші міркування про те, які колеса кращі, позбавляться сенсу.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: