auto-repair-zauto

Будь-які сторонні звуки з під капоту – все це нехороші признаки в більшості випадків. Тому, чим уважніше ми прислухатимемось до них, тим більше шансів заощадити на ремонті. Давайте розберемося із цими нехарактерними звуками і визначимо про яку несправність в автомобілі вони говорять.

Кривошипно-шатунний механізм


Якщо, глухий низький звук йде з нижньої частини двигуна і посилюється зі зростанням навантаження, то такий шум видають пошкоджені вкладиші колінчастого вала. Шатунний вкладиш з великим зазором (або розбитий) видає високий, дзвінкий стукіт. Більше оборотів – голосніший шум. В обох випадках в небезпеці блок циліндрів. Двигун треба заглушити і шукати автосервіс.

Циліндро-поршнева група


22032021-piston-zauto

Перекладкою поршня називають момент, коли поршень досягає верхньої мертвої точки і починає рухатися вниз. В нормальному випадку перекладка відбувається м’яко, поршень упирається в масляну плівку, його не перекошує. Однак, якщо присутні несправності, то перекладка має свій характерний звук: звук схожий на частий стукіт, який особливо чітко прослуховується «на холодну» і стає тихішим на прогрітому двигуні; стук пропорційний частоті обертання двигуна.

Багато експлуатують двигун з такими стукотами роками, за що розплачуються підвищеною витратою масла і капітальним ремонтом в майбутньому.

Газорозподільний механізм


26032021-blok-zauto

Клапани


Вираз «у тебе клапана стукають» означає, що збільшилися теплові зазори і потрібне їх регулювання. Проблема видає себе дзвінким стуком у верхній частині двигуна. Частота стуку вдвічі рідша частоти обертання колінвала.

Шуміти може як привід одного клапана, так і декількох відразу. В останньому випадку почуємо цокіт під клапанною кришкою. Великі зазори призводять до пошкодження контактних поверхонь. Відсутність зазору (в цьому випадку привід клапана «шепоче») призводить до прогорання випускного клапана.

Klapany-holovna2-zauto (1)

Гідрокомпенсатори


Ці пристрої автоматично підтримують оптимальні теплові зазори в клапанному механізмі. Якщо гідрокомпенсатори стукають після стоянки, а на ходу затихають – скоріше за все, не тримають масло. Якщо сторонній шум дзвінкий і чути постійно, значить, гідрокомпенсатор заклинив і його треба негайно міняти.

Привід розподільного вала


20112020-HRM-1-zauto

Перетягнутий ремінь – виє. Завивати можуть натяжний і обвідний ролики ременя, якщо в їх підшипниках висохло мастило. Такі несправності можуть призвести до заклинювання роликів і обриву ременя ГРМ. Тоді не уникнути дорогого ремонту.

Фазообертачі


Klapany-1-zautu

Стук виходить з передньої частини двигуна? Його частота відповідає частоті обертання кулачкового валу?

Це подають голос фазообертачі на впускному і випускному розподільному валу. При цьому ще й спалахує контрольна лампа Check Engine. Всередині фазообертача є дві рухомі частини, одна кріпиться до розподільного вала, інша входить в з’єднання з ременем або ланцюгом. При подачі масла вони зміщуються одна напроти одної. Між камерами є спеціальні перегородки, які контролюють тиск масла в камерах. З часом можуть зношуватись як перегородки, так і стінки фазообертача. І може з’явитись стук, схожий на тріск.

Турбіна


08052020-turbina-zauto

Легке свистіння це нормально. Сильний свист або шипіння – ознака витоку повітря. Якщо турбокомпресор видає скрегіт, отже, робочі колеса зачіпаються за равлик турбіни і компресора, а це вирок двигуну.

Система регульованого впуску


Якщо впускний трубопровід двигуна має механізм зміни довжини каналів, стукіт можуть видавати заслінки всередині нього. Спробуйте рукою перемістити привід і поспостерігайте за зміною звуку. Заслінки, що розбовталися можуть відірватися від осі, а це небезпечно.

Система охолодження


Виття означає, що є проблема з підшипником насоса охолоджуючої рідини. Якщо насос приводиться ременем ГРМ, то заклинювання підшипника може занапастити двигун. Якщо ременем приводу допоміжних агрегатів, то з двигуном нічого не трапиться. Але доведеться викликати евакуатор і везти машину на ремонт.

Генератор


power_rula_zauto

Може шуміти при несправних підшипниках і видавати гул при замиканні в обмотках.

Компресор кондиціонера


Може шуміти через пошкодження підшипника муфти навіть при вимкненому охолоджувачі. А з пошкодженим компресором, кондиціонер просто не включиться.

На дизельних і бензинових двигунах з турбіною встановлюють насос, який створює розрідження для вакуумного підсилювача гальм. Пристрій може шуміти при зносі підшипників або насосної частини.

Стартер


Залежно від несправності звучить по-різному:

  • скрегіт при спробі пуску – значить, шестерня не зчіплюється із зубчастим вінцем;
  • нетривалий писк, який показує, що стартер не відразу після пуску відчепився від вінця маховика. Винна в цьому обгонна муфта: засохло мастило і шестерня погано відходить;
  • дзижчання, що переходить в скрегіт. Це дуже серйозний сигнал, що означає, що стартер не розчіплюється з двигуном після запуску. Якір розносить в лічені секунди. Стартер під заміну.

Висновки


З наведених проблем випливає, що ігнорувати сторонні звуки з під капоту двигуна не варто. Деякі із них можливо і не є серйозними, однак, більшість із них можуть призвести до серйозних поломок і значних грошових вкладень. Тому при появі стукоту, скреготу чи посвистування в двигуні, не зволікайте і скоріш відвідайте найближчу майстерню.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: