11032021-filtr-1-zauto

В середньому, автомобілі проїжджають в рік 10-15 тисяч кілометрів, і за цей час через двигун проходять десятки тисяч кубометрів повітря. Щоб спалити всього один кілограм бензину, а це 1,37 літра, потрібно 14,7 кг повітря. Якість повітря при цьому така, що за рік в двигуні зібралося б до одного кілограма пилу. Діючи як наждак, частинки пилу швидко сточили б деталі двигуна до неробочого стану.

Пил руйнує не тільки поверхні деталей, але також впливає на точність роботи датчика масової витрати повітря, через що порушуються пропорції утворення паливо-повітряної суміші. Крім того, поступово забиваючи фільтр, пил заважає двигуну «дихати». В результаті витрата палива зростає, а потужність падає. І це не найстрашніше – страждає і ресурс двигуна.

Отже, поговоримо про те, який же повинен бути і що має робити якісний повітряний фільтр?

11032021-filtr-2-zauto

  1. Зупиняти пил

Коефіцієнт пропускання пилу повітряним фільтром не більше 1% – інші 99% забруднень повинні осідати на його зовнішній частині. Сьогодні можна знайти фільтри, коефіцієнт пропускання яких дорівнює майже 0,5%. Якщо в першому випадку із затриманого кілограма пилу в мотор прослизне 10 грамів, то в другому випадку всього 5.

  1. Не боятися вологи

Повітря ніколи не буває абсолютно сухим, а під час дощу є ризик того, що фільтр розмокне. При цьому він може деформуватися, а його «гармошка» – злипнутися. Тому фільтруючий матеріал повинен бути дуже міцним.

Найчастіше використовується спеціальний папір, так як синтетичні матеріали коштують набагато дорожче. Але це не означає, що потрібно витрачатися на синтетику. Папір досить просочити спеціальним складом. Наприклад, синтетичною смолою. Рецепт у кожного виробника свій. З просоченням папір стає дорожчим, але до вартості синтетики все одно далеко.

  1. Не загорятися

Двигун – дуже жаркий агрегат. Температура тління паперу становить 233 градуси. При цьому «робоча температура» 90 градусів підтримується далеко не на всіх деталях. В результаті є ризик загоряння фільтра. Разом з ним згорить і двигун, і машина.

  1. Велика площа при малих розмірах

Скільки пилу може затримати фільтр без втрати характеристик? Залежить від площі поверхні, що фільтрує. Вона набагато більша площі самого фільтра, так як папір завжди складають «гармошкою». Секрет полягає в тому, що чим папір тонший, тим більше складок виходить, і тим більша площа фільтруючого елемента. Тому звертайте увагу на кількість складок. Це той випадок, коли більше означає краще.

  1. Бути на своєму місці

Щоб не було продувів, фільтр повинен чітко підходити під розміри свого місця – не занадто легко і не дуже туго. Тоді, якщо якість ущільнюючих матеріалів не підводить, з’єднання виявляються максимально надійними. В ідеалі ущільнювач повинен бути зроблений з гнучкого і еластичного поліуретану.

11032021-filtr-zauto

Висновки


Фахівці Bosch описали п’ять головних особливостей повітряних фільтрів, і радять приділяти їм особливу увагу при виборі фільтра. Також не старайтеся бути хитрими, а саме: купувати найдешевші фільтри і просто частіше їх міняти. На жаль, це не працює. В даному випадку підводить і низька якість паперу, і мала площа робочої поверхні, і огріхи ущільнювача. Такий фільтр, навіть новий, справляється зі своїми завданнями гірше від майже відпрацьованого, але більш якісного фільтра.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: