Lamborghini-zauto

Автолюбителя цікавить все, що стосується його засобу пересування, і тому питання про швидкість авто обговорюються дуже часто. Наприклад, які фактори впливають на цей показник? Що ж спробуємо розібратися.

Погодні умови


Максимальну швидкість завжди вимірюють в двох напрямках, щоб виключити вплив вітру. Адже навіть коли панує, здавалося б, штиль, різниця при замірах швидкості в одну і іншу сторону може досягати 10 км/год.

races-zauto

Бічний вітер теж впливає на показники.

Від величини атмосферного тиску залежить щільність повітря і, отже, опір руху. А чим нижче тиск, тим гірше наповнення циліндрів, отже нижча потужність двигуна.

Під час дощу щільність середовища, насиченого краплями води, підвищується, а тому можливості машини різко знижуються, навіть без урахування збільшення опору коченню.

Аеродинаміка


Антена, бризковики, дзеркала створюють додатковий опір потоку і з’їдають 5-6% максималки. Склоочисники в залежності від конструкції – 1-2%. Відкриті вікна і багажник на даху – до 10%.

car-window-zauto

Цікаво, що приблизно таку ж різницю може дати бруд з польової дороги, налиплого на кузов шматками.

Колеса і шини


14-02-2020-zamina-kolesa-zauto

Спущені шини збільшують опір коченню і знижують швидкісні показники. Те ж відноситься до кутів установки коліс, які могли збитися в процесі експлуатації, наприклад при наїзді на перешкоду. Якщо гальмівні механізми прихоплюють хоча б одне колесо, то максималки вже не досягти.

Трансмісія


Getrag 6DCT250

Через несправності її агрегатів до коліс може доходити не вся енергія. Зазвичай такі фокуси влаштовують пробуксовуюче зчеплення, прослизають фрикціони або ремінь у варіаторах, а також блокування гідротрансформатора в класичних автоматах.

Двигун


Мова в даному випадку йде не про серйозні дефекти, а лише про легке нездужання. Найпоширеніша причина – неякісне паливо.

Але буває і по-іншому: якщо інструкція до машини наказує в якості основного бензину використовувати 95-й, а ви залили АІ-92, причому якісний, то при максимальних навантаженнях мотор може «тупити».

benzobak-zauto

При відмові деяких датчиків контролер задіє резервний усереднений алгоритм, і двигун не видаватиме максимальну потужність.

Дорога


full-road-zauto

На максималку впливають будь-які ухили, як поздовжні, так і поперечні, а також нерівне покриття. Навіть якщо дорога просто брудна або мокра, то про рекорди швидкості можна забути.

Перевантаження


Чим важча машина – багато пасажирів або важкий вантаж в багажнику, тим нижча максимальна швидкість: зростає опір шин.

Навіщо потрібна максимальна швидкість?


Цивільні автомобілі створюють зовсім не для їзди на максималці. Гранична швидкість авто – це її технологічний запас, а зовсім не повсякденна необхідність. Балкон житлового будинку теж проектують з урахуванням багаторазового перевантаження, але це ж не привід збиратися на ньому натовпом.

spidometr1-zautozЯкщо сумніваєтеся в справності свого автомобіля, то краще за все загнати його на стенд з біговими барабанами. Дізнаєтеся і максимальну потужність, і витрату палива, і багато іншого. А вичавлювати з машини максималку на дорогах загального користування нерозумно і навіть небезпечно: точного результату все одно не отримаєте, а неприємностей наживете.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: