motor-oil-change-zauto

Жодна з автомобільних інструкцій не містить рекомендацій міняти моторне масло саме після зими. І можливо – це правильно. Однак, зимою є певні чинники, що приводять до деградації моторного мастила. Розглянемо їх.

Причина 1. Зимою більші навантаження


Взимку двигун працює довше і з більшим навантаженням, ніж в теплу пору року через постійні прогріви і пробки. На мінімальних оборотах холостого ходу в картер надходить багато частинок незгорілого палива (вони мають певну кислотність). Чим більше спалили палива – тим більше виділилося кислот, які доведеться нейтралізувати. Тому коли незгорілі компоненти палива змішуються з моторним маслом, його лужне число падає. Масло старіє прискореними темпами.

27112020-broken-car-winter-zauto

Також, різко погіршує характеристики масла водяний конденсат, який потрапляє в нього взимку.

Крім того, зима – це різкі коливання температури двигуна і, відповідно, температури моторного масла. А тому до весни у двигуні хлюпається вже не масло, а трохи інша рідина.

Причина 2. Зменшення рівня масла


oil-change-zauto

Зимою, в морозну погоду, ущільнення втрачають еластичність – виникають масляні витоки. Масла стає менше, а отже, одним і тим же часткам доводиться більше працювати. В результаті масло швидше старіє і перестає ефективно захищати деталі двигуна.

Крім того, чим нижчий рівень моторного масла, тим гірше охолоджується двигун.

На долив багато хто використовує масло іншого бренду. У цьому випадку точно весною варто замінити незрозумілу “жижу” на свіже масло.

Причина 3. Потрібне більш густе масло


Якщо в морози використання масла типу 0W-30 було виправдано, то ближче до літа така «водичка» мотору вже не потрібна. Є сенс переходити на масло з більш високою в’язкістю, наприклад, 5W-30.

Причина 4. У непрацюючому двигуні масло теж псується


Це звичайно хитрий хід маркетологів, але доля правди тут також є. Якщо автомобіль всю зиму простояв в гаражі, то його двигун постійно «спілкувався» з атмосферою через вентиляцію картера. Моторне масло окислюється, а значить втрачає робочі властивості. Однак, це стосується не тільки зими, а будь-якої пори року, коли автомобіль стоїть протягом довгого часу без експлуатації. Крім того, в двигуні масло постійно контактує (тобто вступає в хімічні реакції) зі сплавами різних металів – це теж погіршує його характеристики.

Висновки


Аналізуючи все вищесказане, можемо прийти до висновку, що поради про заміну масла після зимової пори є недоречними. Так, масло втрачає свої характеристики, тим більше зимою, але не настільки, щоб замінювати його весною на нове. Поради заміни масла можуть бути актуальні тільки для тих водіїв, які експлуатують свої автомобілі у сурових умовах із значними навантаженнями.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: