21022020-2-brake-pads-zauto

Водії давно сперечаються про ефективність кожного типу гальм. Безсумнівно виграють дискові, але вони можуть втратити свої лідерські позиції. Все це заслуга електромобілів.

Барабанні гальма існують майже так само давно, як і автомобілі. Їх розробили ще в кінці 19 століття, і вони все рідше зустрічаються на сучасних машинах – тільки на деяких бюджетних моделях з невеликою масою, а також на вантажівках і автобусах середньої та великої вантажопідйомності.

Особливості конструкції


Дискові гальма – це пара колодок, прикріплених до супорта, який притискає їх до диска, створюючи тертя і сповільнюючи обертання колеса. Дискові системи могутніші і діють швидше, вони саморегулюються і самоочищаються. Крім того, дискову систему не коробить при тривалому гальмуванні, а колодки не вигорають.

19062020-brake-zauto

У барабанних системах гальмівні колодки розташовані всередині циліндра, що обертається разом з колесом. При гальмуванні поршень розсовує їх, притискаючи до внутрішньої сторони циліндра, за рахунок чого і створюється тертя, яке уповільнює транспортний засіб. Оскільки внутрішня частина циліндра має велику площу поверхні, колодки тут набагато більші, ніж у дискових гальм, що дозволяє їм служити довше. Також барабани служать в якості гальма стоянки (ручник).

tormoz-zauto

Що змінилось?


У новітньому поколінні електромобілів барабанні гальма виявилися кращими за дискові, так як конструктивно позбавлені залишкового гальмівного опору – колодки після гальмування тут же відводяться від поверхні барабана внутрішніми пружинами. Це допомагає збільшити запас ходу на одній зарядці.

Це перша причина, чому барабанні гальма скоро можуть повернутися. Друга полягає в тому, що в електромобілях використовується система рекуперативного гальмування, яка на час уповільнення перетворює електродвигун в генератор, що заряджає батарею. Відбувається це кожен раз, коли водій відпускає педаль акселератора. Під час процесу рекуперативного гальмування задні гальма практично не використовуються. Тому задні дискові гальма через бездіяльність можуть просто заіржавіти і закиснути і не врятують, коли буде потрібно екстрене гальмування. Барабанні гальма можуть довго залишатися без роботи і не іржавіти, оскільки вони добре захищені від впливу навколишнього середовища.

Крім того, барабанні гальма допомагають полегшити електромобіль. Це третя причина повернення розробки 19 століття. Їх конструкція простіша, тому автомобільні виробники щедро інвестують в барабанні гальмівні системи, удосконалюючи їх для електромобілів. При цьому передні гальма у електричних транспортних засобів залишаться дисковими – чіпкими, ефективними і безпечними.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: