29112021-brake-zauto

Ви зібралися поїхати у справах, а машина навіть не рушила з місця. Або ви вирішили зупинити авто, але гальма працюють туго, наче їм щось заважає. Схоже, гальмівна система почала клинити. І якщо не розібратися з нею до зими, то через реагенти, воду і низькі температури гальма можуть відмовити у зовсім невідповідний момент. Розберемося, що може завадити гальмам працювати?

Причина №1. Гальмівні колодки прикипіли до дисків


Припустимо, що ви поїхали у відпустку, а авто стояло на ручнику місяць чи більше. Потім ви сідаєте за руль, намагаєтесь рушити з місця, але машина не рухається.

Причина такої ситуації може бути проста – поки машина стояла без руху, між гальмівними колодками та дисками скупчилася вода. Надалі між ними з’явився шар іржі, який зчепив їх і не дає колесу обертатися.

Щоб вирішити проблему, потрібно підняти машину на домкраті та перевірити, яке з коліс перестало крутитись. Заклинивше колесо, потрібно зняти з осі, а потім взяти викрутку і з її допомогою роз’єднати колодки і диск.

09102020-suport-zauto

Причина №2. Зношування колодок або диска


Припустимо, ви від’єднали колодки, що прикипіли, і помітили, що вони стерлися. Та й сам гальмівний диск не в кращому стані – на ньому з’явилося багато смужок, а подекуди навіть невеликі ямки. І тут ви згадуєте, що до цього гальма вже іноді скрипіли.

Всі ці ознаки свідчать, що колодки і гальмівний диск зносилися. Зазвичай першими зношуються колодки – приблизно після 40 тис. км. абразивна накладка стоншується, через що гальмування стає більш «в’ялим», а водієві доводиться сильніше натискати на педаль.

Зношування колодок можна усунути одним очевидним способом – замінити їх на нові. Інакше справи з дисками, ресурс яких зазвичай вдвічі більший, ніж у колодок. Часто в автомайстернях пропонують проточити їх, щоби вирівняти поверхню. Однак таку процедуру можна проводити не більше двох-трьох разів: якщо з моменту встановлення диск став тоншим на 3 мм, його час міняти.

Заміна гальмівних дисків не завжди проходить гладко: іноді вони прикипають до ступиці через нагрівання та вологи. Щоб цього не відбувалося і в будь-який момент можна було легко зняти гальмівний диск, фахівці рекомендують нанести на ступицю мідне мастило. Вона містить чисту ультрадисперсну мідь, завдяки чому витримує температури до +1100 °С, не тече і не плавиться. Це дозволяє захистити металеві поверхні від корозії та прикипання на тривалий термін, навіть за постійного впливу вологи, солі або інших хімічних речовин.

19062020-brake-zauto

Причина №3. Витік гальмівної рідини


Тепер уявімо іншу ситуацію. Ви натискаєте на педаль гальма, але вона не зупиняється, а йде в підлогу. Оглянувши гальма, на асфальті ви виявляєте краплі рідини. Швидше за все, десь у гальмівній системі з’явився витік.

Якщо вам вдалося знайти витік до того, як поїхали, вам пощастило – адже у машині фактично не працюють гальма, що може призвести до сумних наслідків на дорозі. У цьому випадку ви можете знайти витік самостійно або викликати евакуатор та відвезти машину до автосервісу.

Причина №4. Клинять напрямні супортів


Від очевидніших причин перейдемо до непомітних. Ви перевірили колеса, колодки та диски, а під машиною немає підозрілих калюж. При цьому гальма все одно клинять, ніби самі колодки долають певний опір.

Якщо огляд авто не допоміг, настав час заглянути всередину. Так можна виявити проблему із супортом, який зсуває колодки до гальмівного диска. Щоб зняти супорт, потрібно відкрутити два болти напрямних та прибрати поршень. Під болтами знаходяться пильовики, а за ними — «пальці» напрямних. Якщо мастило на «пальцях» і пильовиках почорніло або зовсім висохло, його слід замінити.

Як мастило для направляючих не варто використовувати мідне – вона досить агресивна і може пошкодити гумові манжети. Зате мідне мастило можна нанести на тильний бік колодок, щоб уникнути скрипів або інших сторонніх звуків при гальмуванні.

19062020-UFO-brake-zauto

Причина №5. Заїдає поршень


Ще одна проблема, яка може бути пов’язана з супортом гальма – поршень, що заклинив. Найчастіше він заїдає з тих же причин, що й напрямні: мастило під пильником висохло або зібрало бруд.

Щоб дістатися поршня, потрібно зняти супорт, прибрати з нього колодки та скоби. Потім слід видавити поршень – можна натискати педаль гальма доти, поки не виліз край гумового пильовика. Мастило знаходиться якраз під пильовиком – потрібно підчепити його, прибрати старе змащення ганчіркою і промазати нове. Заштовхати поршень можна руками або за допомогою інструментів.

Джерело: zr.ru

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: