maslo2-zauto

Серед багатьох способів вбити машину варто виділити один ­ практикування доливання масла. Мова піде про масло, висока витрата якого, на думку деяких автолюбителів, дозволяє не замінювати його повністю, а просто обмежуються регулярним доливанням. У 80-90 роках була навіть приказка: «У Волзі масло не змінюють, у Волгу масло доливають». Волга, можливо, такий підхід і переживе, хоча це не точно, а ось сучасні іномарки навряд чи в змозі. Зазвичай долив масла замість його заміни призводить до швидкого погіршення ситуації і дорогому ремонту. Чому? Ось про це сьогодні і поговоримо.

Часткова заміна – доливання!


При масляному апетиті більше літра на пару тисяч кілометрів пробігу нормальний водій замислюється про ремонт поршневої, а ненормальний перестає міняти масло зовсім, обмежуючись його доливкою. Звичайно, в зовсім крайньому випадку наявність масла в картері важливіше його якості, але в процесі експлуатації воно активно змінюється під впливом агресивної хімії і продуктів зносу. Очищення фільтром не забезпечує повного відновлення його якості: змінюється як сама основа масла, від чого воно стає більш рідким, так і спрацьовуються або випадають у вигляді золи і нагару в місцях перегріву наявні в ньому присадки.

oil-change2-zuto

Долив нових порцій масла трохи відновлює кількість присадок і фракційний склад, але вистачає цього ненадовго. Досить швидко обсяг нових компонентів просто втрачається в об’ємі того шлаку, який накопичується в картері двигуна, а лужне число і зовсім не відновлюється до нормального рівня. До того ж картер працює як гравітаційний фільтр, і частина важких і щільних відкладень опускається на дно картера і частково зв’язується вуглеводневими сполуками. Ця каша не проходить через фільтр, але легко забезпечує різке підвищення концентрації забруднень, якщо двигун навантажити, наприклад, збільшити обороти.

Масляний фільтр на більшості сучасних авто, фільтрує далеко не весь об’єм масла. На великих оборотах або ж при великій в’язкості масла (наприклад, на холодному двигуні) багато масла проходить через байпасний клапан фільтра разом з усіма накопиченими забруднювачами, в тому числі з великими частками зносу двигуна. І процес цей нелінійний: потрапляння в підшипники продуктів зносу на порядки прискорює знос майже всіх компонентів, від вкладишів колінвалау до ланців мотора, внаслідок чого надходження нових продуктів зносу в масло стрімко зростає.

Зрозуміло, сам масляний насос від цього страждає сильніше за все, адже в нього масло потрапляє прямо з картера через найпростіший сітчастий фільтр грубої очистки або навіть без нього.

oil-change-zautoУскладнює ситуацію ще й те, що водії майже завжди практикують перехід на дешевші сорти мастила з мінімальною кількістю присадок і невідомо якою якістю основи. І в підсумку маслозємні кільця залягають, що призводить до пошкодження багатьох компонентів двигуна, після чого його іноді простіше викинути ніж відремонтувати.

Добре, якщо двигун ремонтоздатний, і повернути його до життя буде не дуже дорого. Але ж у нових двигунів є купа компонентів, стан яких безпосередньо залежить від чистоти, якості і тиску масла. Наприклад, фазорегулятори або системи, що дозволяють змінювати хід клапана в залежності від числа обертів колінвалу. До того ж старе масло інтенсивніше випаровується і забруднює систему вентиляції і впускний колектор.

Повна заміна масла


Чим хороша повна заміна? Коли зливається весь обсяг масла, його донний шар в картері видаляється дуже інтенсивно, частково навіть прочищаючи різноманітні накопичення у сітці маслозбирача за рахунок великої швидкості зливу. Якщо заливка свіжого масла йде через ГБЦ, воно хорошим потоком змиває всі накопичені там забруднення. Нова порція масла має дуже високі миючі якості і високе лужне число, добре промиває двигун перші тисячі кілометрів пробігу. Всі змиті забруднення масло відправить в масляний фільтр, і вони не будуть накопичуватися в картері. А заодно воно промиє всі дрібні сітчасті фільтри, які присутні в системах і навіть в підшипниках балансирних валів.

Висновки


Кожний водій намагається піклуватися про свій автомобіль. Однак не кожен водій хоче витрачати гроші на дорогий ремонт. Правильна і своєчасна заміна масла допоможе не тільки істотно продовжити термін служби двигуна, але і заощадити на різних ремонтах.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: