zcheplenia-renault-trafic

Чіткість включення передач і робота всього механізму перемикання часто турбує власників автомобілів з механічною коробкою. Поширеною проблемою є те, що після запуску двигуна одна або кілька передач включаються з великим зусиллям або взагалі немає можливості включити швидкість, в момент включення лунають сторонні шуми, з’являються зайві вібрації і т.д. Такі несправності проявляються несподівано, а також труднощі при включенні передач можуть наростати поступово.

Погано включаються передачі при заведеному двигуні


На самому початку слід зазначити, що відсутність можливості включити передачу на незаведеному двигуні може вказувати на серйозну несправність КПП, яка полягає у виході з ладу синхронізаторів. Другою причиною може бути знос або поломка шестерней. Також можливе заклинювання вузлів і механізмів, що відповідають за передачу зусилля від важеля в салоні на КПП при виборі передачі.

Для точного встановлення причин в першому випадку буде потрібно зняти коробку для розбирання і подальшої дефектовки, у другому необхідно виявити і замінити зламані вузли. У ряді випадків буває достатньо провести їх профілактику: зняття, поміняти масло і ретельно налаштувати.

Що стосується проблемного перемикання при запущеному ДВЗ, тоді в списку найбільш частих несправностей відзначають:

  1. Відсутність або низький рівень трансмісійного масла в КПП;
  2. Проблеми з механізмом зчеплення;

Низький рівень масла в коробці передач


До яких наслідків може призвести високий рівень масла в АКПП?

Чи варто застосовувати присадки для АКПП?

Недостатня кількість масла в коробці робить процес перемикання передач вкрай скрутним, але швидкості повинні включатися. При такому перемиканні лунає металевий хрускіт, коробка при їзді на включеній передачі починає сильно шуміти і вити.

Повна відсутність масла в КПП не дозволить перемикати передачі, так як без масла синхронізатори не зможуть працювати належним чином, а також не відбуватиметься зачеплення шестерень в коробці.

Будь-який прояв зазначених симптомів вимагає негайного припинення експлуатації автомобіля і повірки рівня трансмісійного масла в коробці. Необхідно також оглянути КПП на предмет пошкоджень корпусу, витоків масла через сальники і прокладки.

Необхідно відзначити, що для МКПП деяких автомобілів масло в коробці із заводу залито на весь термін служби. На практиці заміна рекомендується кожні 60-80 тис. км. пробігу.

Потрібно обов’язково заливати тільки рекомендовану по в’язкості і іншим характеристикам мастило. Що стосується доливання масла в трансмісію, необхідно окремо враховувати питання сумісності з уже залитим мастильним матеріалом.

Несправності зчеплення


Типові несправності зчеплення і шляхи їх вирішення

Несправності зчеплення автомобіля. Шляхи усунення

Якщо просто, то зчеплення являє собою механізм, який служить для передачі крутного моменту ДВЗ на трансмісію, а також розмикає двигун і трансмісію для того, щоб можна було переключити передачу. Вихід з ладу окремих компонентів даного вузла може унеможливити перемикання передачі саме при заведеному двигуні.

Недостатня кількість гальмівної рідини


Конструкція багатьох сучасних автомобілів передбачає, що робочою рідиною для зчеплення виступає гальмівна рідина. Якщо в гідравлічній системі приводу зчеплення не опиниться рідини в належній кількості, тоді зчеплення не буде включатися повністю.

freez

Передачі в даному випадку будуть включатися туго або не включатися зовсім. Для початкової перевірки слід поглянути на рівень рідини в бачку. При низькому рівні необхідно провести перевірку на витік, усунути дефекти і прокачати зчеплення.

Вижимний підшипник


Передачі можуть не включатися або включатися не до кінця в тому випадку, якщо проблема пов’язана з корзиною зчеплення. Також причиною може стати вижимний підшипник. У тому випадку, якщо зазначений підшипник рухається по первинному валу не вільно або його заклинило, тоді необхідна заміна деталі.

Необхідно окремо додати, що первинною ознакою проблем з вижимним виступає поява шереху або виразного гулу на заведеному авто. Шуми проявляються виключно в той момент, коли педаль зчеплення вичавлена до кінця. Такі сторонні звуки можуть бути присутніми як на холодній машині, так і на прогрітій. Після відпускання педалі зчеплення шум повинен пропадати. Заклинивший вижимний не дозволить включатися зчепленню, що ускладнює перемикання передач, а також може призвести до швидкого зносу і руйнування інших елементів механізму зчеплення.

Корзина і диск зчеплення


Несправності корзини найчастіше пов’язані з критичним зносом пелюсток. Знос означає, що корзина перестає виконувати свої функції з нагріванням. Підвищення температури призводить до того, що за допомогою корзини зчеплення не вдається повністю здійснити відведення притискного диска. Результатом стає сильно утруднене перемикання швидкостей після невеликого прогріву двигуна.

Після зняття коробки необхідно оглянути корзину на предмет деформації, слідів перегріву і інших дефектів. У разі виявлення елемент підлягає обов’язковій заміні.

Ще однією причиною того, що передачі не включаються на заведеній машині або включаються із зусиллям, може бути зношений диск зчеплення.

clutch-renault-zauto

Після розбору необхідно оглянути фрикційні накладки на диску. Вони не повинні бути критично зношеними, підгорілими або пошкодженими, також не допускається деформація диска. Додатково в процесі огляду зчеплення потрібна перевірка діафрагменних пружин. Після заміни поламаних елементів зчеплення коробку при подальшій збірці необхідно добре відцентрувати, а зчеплення потрібно прокачати.

Висновки


Проаналізувавши інформацію наведену вище, можна зробити висновок, що існує достатня кількість несправностей, які не дозволяють включатися передачам при заведеному двигуні. Отже, якщо ви замітили одну з перерахованих поломок у своєму автомобілі, радимо не зволікати і відправитися на ближчу станцію технічного обслуговування.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: