03042020-diahnoctyka-khodovoyi-zauto

З приходом весни і тепла більшість автолюбителів стрімголов поспішають на шиномонтаж для сезонної заміни шин, а також для перевірки інших вузлів ходової частини автомобіля. Окремі СТО при заміні шин, проводять діагностику ходової безплатно, однак на більшість із них діагностика – це як окрема послуга, за яку доведеться заплатити. Вартість її не надто велика, але з іншого боку, провести діагностику ходової можливо і самому, та ще й під час заміни коліс на СТО. Вона не вимагає якогось спеціального і професійного обладнання, достатньо всього на всього яма або домкрат, лом і не дуже криві руки.

Servis

Діагностику підвіски слід розпочати перед підняттям автомобіля на підйомник чи домкрат поки він стоїть на землі під навантаженням, і оглянути верхні опори стійок. Оглядається зазор між кузовом і чашкою і, якщо зазор дійде до півтора сантиметрів, то потрібна заміна верхніх подушок.

Намагаємося розгойдати машину, якщо після розгойдування авто робить більше двох качків значить пора задуматися про заміну амортизаторів. Після цього піддомкрачуємо і дивимося на амортизатори збоку, вони повинні себе почувати сухо і комфортно, якщо вони “мокрі”, тоді варто міняти амортизатори.

khodova12-zauto

Іноді установка запаски призводить до зміни положення рульового колеса. Це коли ви їдете прямо, а…

Піддомкративши авто, посмикайте колеса в двох напрямках (площинах), щоб виявити надмірні люфти. При горизонтальному (вправо-вліво) можна почути стукіт рульової тяги або наконечника. Якщо проводите огляд самостійно, доведеться постаратися виявити причину стуку, фахівець відразу скаже точніше. Сторонні звуки при вертикальному погойдуванні свідчать про несправності кульової опори, хоча відсутність люфту це ще не говорить про те, що кульова опора в порядку, перевірити її слід далі за допомогою лому.

Беремо лом і ліземо під автомобіль. Перевіримо сайлентблоки важелів. Якщо зовні вони не мають явних деформацій, рухаємо в поздовжньому і поперечному напрямку спираючись на підрамник ломом. Обов’язковий люфт буде, все-таки це гума, але для цього потрібно буде докласти чимало зусиль. На кожному важелі по два сайлентблоки і буде відразу помітно, якщо якийсь люфтить більше ніж інші.

podushka-dvyhuna-zauto

Повернемося до наших кульових опор. Знос опори буде помітний при розгойдуванні важеля біля кульової вгору-вниз, або вставляємо лом між кулаком і важелем – люфту не повинно бути взагалі.

Раз вже знаходимося під автомобілем, можна оглянути рульову рейку, похитати рульову тягу вгору-вниз. До діагностики ходової це відношення не має, а відсутність люфту і стукоту не дає 100% впевненості справності вузла, але, якщо люфт присутній, тоді це свідчить про ремонт, а можливо і заміну самого вузла в цілому.

Перевіримо стабілізатор поперечної стійки. Без особливого таланту зламати його неможливо, приділимо увагу в основному втулкам. У більшості випадків гумка вже стала овальною і частіше від старості, стабілізатор буде просто гуляти в ній, перевірити потрібно кріплення у важелях і стан болтів. Робиться все це тим же розгойдуванням або за допомогою лому.

brizhovyk-zauto

Багато автомобілів штатно оснащуються невеликими бризковиками перед колесами. Але це робиться не тільки для захисту…

При огляді пильовика ШРУСа зверніть увагу, покритий він сухим пилом чи є вологі місця, що говорять про втрату герметичності.

Також, якщо позволяють знання будови автомобіля можна переглянути подушки, кронштейни, опори двигуна і КПП, які іноді, в залежності від марки авто, вимагають дуже частого огляду.

Silentblocks-zauto

Тепер будемо просто крутити колесо, щоб дізнатися про стан підшипника. Якщо є гул або скрегіт, то підшипнику пора на сміття. Якщо такого немає, знову розкручуємо колесо і тримаємо рукою пружину. Якщо на пружині відчувається вібрація, то неминуче скоро буде і гул, і скрегіт.

Висновки


Як бачите, перевірити ходову не так і складно, а такий систематичний огляд дуже важливий, і провести його може будь-який автомобіліст, витративши зовсім небагато часу.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: