removal-car-zauto

Автомобілі з автоматичними коробками сьогодні дуже популярні. Їх купують не тільки водії-початківці, а й водії зі стажем. На такому автомобілі ризик виникнення аварійних ситуацій значно менший, так як під час руху водій не відволікається на переключення швидкостей і на різні маніпуляції з педаллю зчеплення.

Що не варто робити з авто, які оснащені АКПП?


В першу чергу, водій транспортного засобу, який обладнано класичною АКПП з гідротрансформатором, повинен знати, чого не можна робити на машині з автоматичною коробкою передач.

  • У міському режимі при частих зупинках і стартах зі світлофора не рекомендується переводити селектор коробки передач з положення «D» (драйв) в положення «N». З огляду на різку зміну створюваного тиску в гідроблоці АКПП, він може піддаватися прискореному зносу.
  • При включенні режиму «Р» (паркінг) необхідно затягувати “ручник”, особливо якщо автомобіль стоїть під ухилом. Якщо не затягнути стояночне гальмо, фіксатор шестерні, що знаходиться в коробці передач, може в будь-який момент обірватися, і автомобіль почне котитися.
  • Не рекомендується починати рух транспортного засобу з АКПП відразу ж після запуску двигуна, особливо це стосується холодної пори року.
  • Не можна перемикати селектор коробки передач з задньої передачі на драйв або з драйву на задню передачу без повної зупинки автомобіля, так як скорочується ресурс роботи гідроблоку і фрикціонов АКПП.
  • Не нехтувати режимами перемикання швидкостей на селекторі АКПП (3, 2, L і т.д.). Якщо автомобіль рухається в міському потоці на невеликих швидкостях, що не перевищують 40-50км/год, коробка автомат не повинна перескакувати на підвищену передачу, змінюючи при цьому велику кількість передавальних чисел. Якщо не дотримуватися режимів перемикання, може статися перегрів, скоротиться ресурс АКПП.

Є ще один не менш важливий момент – буксирування автомобіля з АКПП. Водії часто задаються питанням, чи можна буксирувати автомобіль з такою коробкою, якщо так, то як, а якщо ні, то чому. Давайте зупинимося на цьому більш детально.

Датчик масової витрати повітря

Режим Overdrive для АКПП

Перш за все, перед тим, як несправний автомобіль з АКПП почнуть буксирувати, необхідно уважно вивчити експлуатаційну книгу виробника даного автомобіля. В мануалі вказано, чи можна даний транспортний засіб буксирувати і як саме це можна зробити .

Може виявитися, що даний автомобіль не можна буксирувати, при цьому в інструкції по експлуатації буде стояти відповідне попередження. В цьому випадку необхідно викликати евакуатор, який доставить несправний автомобіль на СТО.

Як правило, автомобіль з автоматом можна тягнути на буксирі, але при цьому є кілька обмежень. При заведеному двигуні в АКПП починає працювати система подачі масла під тиском, яка доставляє ATF до всіх механізмів коробки.

При непрацюючому двигуні автомобіля ця система не функціонує, деталі планетарної коробки починають обертатися без масла, механізми працюють в сухому режимі, в результаті чого відбувається швидкий знос цих деталей. З цієї причини потрібно знати, як буксирувати на автоматі правильно, тобто коли двигун автомобіля запускати не можна.

  • По-перше, буксирувати авто на автоматі при мінімальній швидкості не більше 50 км\год;
  • По-друге, буксирувати автомобіль необхідно на невелику відстань. По суті, в межах міста відбуксирувати такий автомобіль до найближчої станції техобслуговування цілком можливо.

Буксирування автомобіля з автоматом при працюючому двигуні також можливо. При запуску двигуна автомобіля з АКПП почне працювати масляний насос, внаслідок чого тиск масла в коробці буде підтримуватися постійно, при цьому буде працювати гідропідсилювач керма і гальмівна система.

geabox1-zauto2018

При цьому слід пам’ятати, що при буксируванні автомобіля з АКПП (як з заглушеним, так і заведеним двигуном) важіль селектора перемикання передач повинен бути в положенні «N» (нейтральна передача). При незапущеному двигуні для перемикання важеля селектора в положення «N» використовують спеціальну кнопку розблокування КПП, що знаходиться на селекторі коробки.

Чи можна тягнути автомобіль на автоматі?


Досить часто виникають такі ситуації, коли автомобілю на автоматі потрібно відбуксирувати інший автомобіль. Це можливо, але при цьому необхідно пам’ятати, що АКПП не любить перевантажень і водієві автомобіля необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Рух автомобіля з автоматом, що буксирує інший автомобіль, має бути на мінімальній швидкості, не допускаючи перегріву гідротрансформатора;
  2. Розгін автомобіля повинен бути плавним, без різких прискорень. Під час буксирування краще уникати активації режиму «кік-даун», а також заблокувати перехід АКПП на підвищені передачі, використовуючи відключення режиму Overdrive (при наявності такої функції).
  3. Необхідно пам’ятати, що під час буксирування з автоматом сильно навантажується гідротрансформатор, який забезпечує передачу крутного моменту від двигуна на коробку передач.

При сильній пробуксовці автомобіля, рідина в гідротрансформаторі може перегрітися. Перегріта ATF втрачає свої властивості, коробка починає працювати зі збоями, тиск падає, прослизають і горять фрикціони, продукти механічного зносу забруднюють АКПП.

Висновки


Як видно, перед буксируванням автомобіля з АКПП в разі несправності найкраще ознайомитися з інструкцією до даного автомобіля. Справа в тому, що не всі транспортні засоби, обладнані автоматичною коробкою перемикання передач, можна буксирувати.

Якщо ж говорити про буксирування іншого авто або причепа, коли в якості буксира виступає машина з автоматом, тоді слід уникати занадто сильних навантажень на АКПП – не буксувати, уникати різких стартів, заблокувати включення підвищених передач і т.д. Простими словами, при буксируванні слід мінімізувати знос коробки, а також не допускати перегрівання робочої трансмісійної рідини ATF в гідротрансформаторі.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: