021020-zamina-masla-zauto

Єдиної думки з приводу термінів заміни робочої рідини в елементах трансмісії у автовиробників, на жаль, немає.

А питання все таки дуже важливе: коробки працюють в більш суворих умовах, ніж двигуни, прогріваючись тільки від сил тертя і гірше охолоджуючись в спеку. Крім того, всередину коробок через сапуни потрапляють пил і волога, і навіть багажник на даху автомобіля має великий вплив на ресурс цих агрегатів.

Як тоді бути?


Порадившись з експертами, а також “перелопативши” більшість інформації на просторах інтернету, найрозумнішими порадами здалися рекомендації компанії Brilliance: замінювати масло в механічній коробці нового автомобіля через рік або при пробігу 10 000 км, а потім кожні 30 000-40 000 км або раз в 3-4 роки, скорочуючи інтервал у два рази при важких умовах експлуатації, а в автоматичній – кожні 60 000-80 000 км або раз в 6 років.

motor-oil-change-zauto

При цьому дуже здивували рекомендації російського АвтоВаза, адресовані власникам передньопривідних автомобілів. Фахівці Волзького автозаводу радять, незалежно від типу коробки, міняти в ній масло раз в 180 000 км. При цьому у Лади 4х4 і Ниви міняти робочі рідини в МКПП, раздатках і редукторах слід кожні 40 тисяч і оновлювати його після перших двох-трьох тисяч кілометрів пробігу.

Ми у свою чергу, радимо міняти масло в коробках передач і редукторах хоча б раз в 70 000 кілометрів.

Висновки


Масло міняти потрібно. Поки не придумають спосіб обійти старіння технічних рідин і знос механічної частини МКПП/АКПП, ця операція неминуча. Маркетологи не на вашому боці, вони мало зацікавлені в довгій експлуатації автомобіля. Як, втім, і ще безліч інших людей.

Не варто вірити в казки про чудесні рідини, які зберігають коробки роками – диво поки недоступне, і термін старіння залежить лише від температури роботи, об’єму і робочих умов.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: