15192523_204294890025190_6976273750854005612_n

Для переважної більшості автолюбителів, збільшення витрати моторного масла – пряме свідчення неполадок в двигуні. І дійсно, якщо автомобіль став витрачати відчутно більше, ніж вказано в технічній документації, швидше за все, двигун несправний.

Однак збільшення витрати моторного масла далеко не завжди свідчить про серйозні несправності. І, цілком можливо, якщо своєчасно з’ясувати причину підвищення витрати, глибокого ремонту вдасться уникнути.

Як же з’ясувати причину витрати масла?

1. Витікає або вигорає
Як показує життєвий досвід, підвищення витрати моторного масла далеко не завжди викликано вигоранням, а, може і просто витікати в результаті порушення герметичності системи. Але як визначити витік масла?
2. Прокладка кришки клапанів
Як правило, при такій течі, потьок моторного масла добре видно на зовнішніх бокових стінках двигуна. Виною тому – руйнування ущільнюючої прокладки.
3. Прокладка ГБЦ
Також як і у випадку з прокладкою кришки клапанів, причиною течі може бути руйнування прокладки ГБЦ.
4. Сальники колінчастого і розподільного валів.

На відміну від простої течі ущільнюючих прокладок ГБЦ або кришки клапанів, пропускання сальників розподільного і колінчастого валів набагато складніше діагностувати “на око”. Проте, і подібну несправність можна своєчасно виявити, якщо перевіряти, чи не появляються під машиною масляні плями.
У той же час, в тому випадку, якщо великих потьоків, не знайдено, а витрата масла надмірно велика, то, можливо, масло вигорає.

Чад масла, найчастіше, без праці діагностується “на око”. При згорянні, масло вивільняє щільний сизий шар диму, який в чималій кількості виходить разом з вихлопом. В результаті, якщо двигун страждає чадом, це можна виявити з першого погляду.
У той же час, як вже було сказано вище, угар не завжди свідчить про серйозну несправність двигуна. Ймовірні причини чаду масла бувають найрізноманітнішими:

1. Вироблення циліндрів

Знос циліндрів – явище не особливо часте і, як правило, цілком очікуване. Однак, на б/у авто, це, найчастіше, і є найбільш об’єктивною причиною збільшення витрат. Однак, сказати впевнено, чому циліндри прийшли в непридатність, вельми проблематично. Це може бути і банальне забруднення, а може і просто застосування невідповідного масла.

Лікується ж подібна проблема дуже просто – заміна масла на стовідсотково якісне. В особливо важких випадках, можна також спробувати виконати промивку двигуна.

Крім того, зношення циліндрів, найчастіше, не відбувається одномоментно, так що, витрата збільшується планомірно.

Так, часом, буває і так, що маслоз’ємні кільця зношуються раніше передбачуваного терміну.

Рішення такої проблеми досить просте – замінити погані кільця.

2. Невідповідний тип масла

Якщо залите масло, яке не відповідає вашому типу двигуна, немає абсолютно нічого дивного в тому, що воно набагато швидше вигорає.

Правильно обрана періодичність заміни моторного масла – мабуть, єдиний спосіб уникнути небажаних наслідків і поломок вашого автомобіля.

Як показує життєвий досвід, можливих причин підвищення витрати масла буває чимало. У той же час, збільшена витрата не обов’язково вказує на серйозні проблеми з двигуном. Можливо, при більшій уважності, несправність вийде усунути і “малою кров’ю”, заподіявши мінімальної шкоди і вашій машині, і вашому гаманцю.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: