25122021-spark-plug-zauto

Така найпростіша на перший погляд, але неакуратно виконана операція може пошкодити клапани та поршні, засмітити камери згоряння та зруйнувати стінки циліндрів. Отож поговоримо про часті помилки водіїв при заміні свічок, які можуть призвести до дорогого ремонту двигуна.

Помилка 1. Тягнути із заміною


Свічки треба міняти строго за регламентом. Різнорідні матеріали, з яких виготовлені свічки запалювання, зношуються при сильних змінах температури.

Ціна помилки: згодом на кераміці ізолятора утворюються тріщини. Шматок кераміки, що відколовся, може задерти стінку циліндра або викликати прогар клапана.

Крім того, іскровий зазор, що збільшується в міру перепробігу, викликає зростання пробивної напруги свічки запалювання. Це перевантажує ізоляцію вторинної обмотки котушки запалювання та може призвести до пробою.

Ціна помилки: двигун може почати троїти. Спроба дістатися до будинку на автомобілі з двигуном, що троїть, може вивести з ладу недешевий каталітичний нейтралізатор.

Помилка 2. Міняти свічки на гарячому двигуні


21082020-akb-zauto

Починати роботу із заміни свічок можна, коли двигун охолоне до 40–50 °С. Перевірити легко: метал не повинен пекти руку.

Чому це важливо? Багато свічок мають сталевий корпус. Головки блоків циліндрів зазвичай алюмінієві. А алюміній при нагріванні розширюється сильніше від сталі. І знадобиться більше зусиль, щоб викрутити свічки.

Ціна помилки: при вивертанні свічок на гарячу можна пошкодити різьблення в головці блоку циліндрів, що вимагатиме складного та дорогого ремонту.

Помилка 3. Забути про промивання та продування


У простих восьмиклапанних двигунах свічки стоять у невеликих заглибленнях. Там накопичуються пил і пісок, часто просочені потоками масла з-під клапанної кришки. Тому не поспішайте вивертати свічки. Знявши ковпачки зі старих свічок, промийте поглиблення під свічки. Потім продуйте ці порожнини стисненим повітрям із компресора або очистіть їх пилососом. І вже потім вивертайте свічки.

Ціна помилки: бруд потрапить у свічковий отвір, а потім і в циліндр, де дряпатиме стінки.

На 16-клапанних двигунах колодязі набагато глибші, і свічки ховаються в них цілком. Зняли котушки запалення чи наконечники дротів? Перш ніж хапатися за свічковий ключ, загляньте в колодязі. Там має бути сухо та чисто.

Побачили шар моторного масла? Значить клапанна кришка негерметична. Її прокладку доведеться міняти (якщо ущільнення колодязів незнімні – замінити треба кришку).

pokraska-zauto

Ще в колодязі можна побачити пісок і бруд – це ознака поганого стану ущільнювача котушки запалення або наконечника високовольтного дроту.

Важливо ретельно очистити колодязі. Спочатку – очищувачем карбюратора, а потім стисненим повітрям або пилососом.

Ціна помилки: бруд може подряпати внутрішні поверхні поршня та стінки циліндрів.

Помилка 4. Вибирати свічки «на око»


Сучасні автомобільні двигуни набагато чутливіші до стану свічок, ніж колишні карбюраторні двигуни. Тільки штатні свічки із встановленими на заводі зазорами дозволять працювати двигуну в оптимальному режимі. Тим більше, не слід експериментувати із довжиною різьблення свічки. Тільки вкручена на повну глибину штатна свічка зможе нормально працювати у циліндрі. Бувають випадки, коли навіть штатна свічка не закручується на повну глибину через нагари.

Ціна помилки: нештатні свічки можуть розвалитися, потрапити в циліндр та пошкодити деталі двигуна.

Помилка 5. Використовувати невідповідний інструмент для заміни


Свічки в колодязі треба акуратно вводити свічковим ключем. Звичайну високу голівку використовувати ризиковано – вона не має гумового (пружинного) тримача або магніту для фіксації свічки.

Ціна помилки: незафіксована свічка може впасти на дно колодязя та погнути бічний електрод. Це призведе до зменшення зазору між електродами. А значить, до перебоїв у роботі двигуна.

Помилка 6. Недотяжка чи перетяжка


svichka-zauto

Затягувати свічки потрібно лише динамометричним ключем з моментом, вказаним на упаковці свічок, або в інструкції до автомобіля.

Ціна помилки: недостатня затяжка призведе до прориву газів крізь ущільнення, неефективної роботи циліндру і неможливості викрутити свічку з різьбленням, забитою нагаром.

При перетяжці сучасну тонку свічку можна просто розірвати чи деформувати. При розриві свічки доведеться видаляти уламок із глибокої та незручної криниці. При її деформації порушується герметичність закладення керамічного ізолятора в корпусі, і йде прорив газів усередині свічки. Сліди подібної події можна помітити слідами нагару на керамічному ізоляторі.

На деяких двигунах через перетяжку можуть тріснути головки блоку циліндрів.

Висновки


Підводячи підсумки можна сказати, що заміна свічок не така легка, а часом і навіть небезпечна процедура для двигуна. Тому радимо дотримуватись наведених вище рекомендацій, щоб зберегти Ваш двигун “здоровим”. Також старі свічки можуть багато розповісти про стан двигуна. На свічках, що стояли у справному двигуні, різьба не замаслена, нагару на електродах та ізоляторі зовсім небагато, і він світлого кольору.

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: