zceplenia-holovna

Зчеплення – один з основних елементів трансмісії сучасного автомобіля. По суті це силова муфта, що забезпечує передачу крутного моменту від двигуна до коробки передач за допомогою сил тертя, гідродинамічних сил або електромагнітного поля.

Роботи, пов’язані із заміною зчеплення, відносяться до досить дорогих і за вартістю можна порівняти з ціною запчастин, тому надзвичайно важливо вибрати якісний і надійний вузол. Що насправді не становить великих труднощів.

Лідируючі позиції займає ведуча «двійка»: LUK і Valeo. У їхньому асортименті представлені як окремі компоненти, так і повністю вузли в зборі на автомобілі імпортного виробництва.

Спеціалізація фірми LuK – це навіть відображено в скороченні, що мало хто знає, – виробництво ламелей і зчеплень (Lamellen und Kupplungsbau) – історично знаходиться в сфері зчеплень, супутніх систем і демпферів для трансмісій. Розвиток фірми почався з серійного виробництва зчеплень з диафрагменною пружиною. Сьогодні пропозиції набагато ширші: корзини зчеплення, диски зчеплення, вижимні підшипники, комплекти зчеплення, троси зчеплення, маховики, насоси гідропідсилювача керма, амортизатори багажника, опорні підшипники, направляючі втулки, вижимні підшипників, амортизатори рульового управління і двигуна.

LuK

Як відзначають представники компанії, в минулому році кожен другий автомобіль в Німеччині і кожен четвертий в світі сходив зі складального конвеєра зі зчепленням LuK. Щорічно фірма виробляє більше 12 мільйонів зчеплень для автомобілів і тракторів.

Протягом останніх 20 років техніка зчеплення постійно розвивалася. Поступово на зміну важільним зчепленням з гвинтовими пружинами прийшли сучасні діафрагменні зчеплення. Зчеплення цієї конструкції, в свою чергу, теж поліпшувалися завдяки постійному вдосконаленню тушителя крутильних коливань диска зчеплення (демпфер) і самого кошика зчеплення.

Такі зчеплення, що володіють властивістю демпфувати вібрації, в кінцевому підсумку підвищують комфортність.

Компанія Valeo займається виробництвом зчеплень вже більше 80 років. Деталі й комплекти Valeo виробляються на 12 підприємствах 4 континентів і продаються в 80 країнах світу. За заявою представників компанії, кожен другий в Європі і кожен третій автомобіль в світі оснащений зчепленням Valeo. Випускаючи 1100 найменувань комплектів і 700 найменувань окремих деталей, Valeo продовжує розробляти і розширювати асортимент продукції для легкових, легких і важких вантажних автомобілів і сільськогосподарських тракторів.

Valeo

Серед переваг продукції Valeo можна виділити унікальну упаковку з плівкою, що запобігає переміщення деталей і захищає їх при транспортуванні, а також наявність компакт-диска з інструкціями по установці, поетапними фотографіями і схемами. Цю інформацію доповнює програма діагностики.

Не так давно, але досить активно на ринок увійшла нова марка зчеплень – Starco. Ініціатором виникнення проекту стала інвестиційна компанія Артіг (з 2010 року – Rumelia APS Group). Одним з найбільш перспективних напрямків на ньому було визнано виробництво зчеплень для комерційного транспорту. В асортименті диски зчеплень, вижимні підшипники, комплекти зчеплень і пневмогідропідсилювачі.

Комплекти зчеплення займають особливе місце у виробничій програмі Starco, будучи ключовою товарної лінією проекту, що нараховує понад 2 000 оригінальних найменувань. Комбінування широкої лінійки дисків зчеплення з різними видами вижимних підшипників, дозволяє Starco часто пропонувати до 5-7 різних варіантів виконання комплекту зчеплення на одну і ту ж модель автомобіля.

Флагманом лінійки є комплекти зчеплення Starco High Torque Performance, призначені для установки на автомобілі, які працюють в умовах, коли високий крутний момент – не поодинокий випадок, а стандартний режим роботи. У цих комплектах посилену конструкцію мають всі три компоненти: натискний диск, диск зчеплення і вижимний підшипник. Крім того, характеристики дисків і підшипника підібрані таким чином, щоб при їх спільній роботі дотримувався загальний баланс розподілу потоку потужності. Це дозволяє гарантувати найвищий ресурс як вузла в цілому, так і окремих його елементів.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: