16072021-gearbox-oil-1-zauto

На перший погляд здається, що за просте запитання??! Всім відомо, що у коробку заливають масло! Але чи завжди це так?

На жаль, ні. Не в усі коробки заливають масло. Наприклад в автомати заливають спеціальну трансмісійну рідину. В трансмісійних рідин функції набагато ширші і різноманітніші, ніж у масла яке служить в коробках для простого змащування.

Чому масло для автомата називають рідиною?


ATF (Automatic Transmission Fluid) – це загальноприйнята термінологія стосовно рідин для автоматичних трансмісій.

Справа в тому, що при роботі в автоматичних коробках таким рідинам доводиться не тільки змащувати контактні поверхні, але і виконувати інші функції, нехарактерні для масла. Тут і передача крутного моменту від двигуна до коробки, і створення тиску на фрикціони багатодискового зчеплення або стрічкових гальм, що включають потрібну передачу.

Механічна коробка легко витримає нетривалий рух з низьким рівнем масла. Відомі випадки, коли трьохвальні коробки передач доїжджали взагалі без масла, правда, рухатися доводилося на прямій передачі. А ось автомат сухої їзди не потерпить. Якщо є щуп, перевірте рівень. До нижньої мітки далеко – можна їхати. Задній міст або гипоїдна передача, залишившись без масла, якийсь час «повиють», а потім миттєво зловлять клин. Дуже неприємний ефект.

А у варіатора рідина повинна забезпечувати певну силу тертя, як би скріплюючи між собою робочі поверхні конусів і ременя. Жодне масло на це не розраховано.

Джерело: zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: