air-conditioner1-zauto

Кондиціонер в машині – це добре, а нежить і ангіна – це дуже погано. Але чому багато хворіють від кондиціонера і що робити, щоб цього не сталося.

Як стверджує медична наука, безпечний для здоров’я людини миттєвий перепад температури зовнішнього середовища становить 3-5 градусів. Тому, при швидкому і частому перемиканні спека-прохолода, що відбувається, коли на вулиці тридцятиградусне пекло, а в приміщеннях і в автомобілях щосили працюють кондиціонери, які тримають 20 С, організм відчуває справжній стрес, наслідками якого і виявляються настільки добре відомі всім ангіна і нежить.

Втім, не допустити подібних неприємностей, або ж звести їх до мінімуму цілком можливо – варто тільки дотримуватися простих правил.

Не вмикайте кондиціонер відразу на повну потужність (16-18 С), а почніть поступово, виставивши температуру на 24-26 С і лише через 10-15 хвилин перебування в такій температурі – понижуйте температуру далі. Хоча при тридцятиградусній спеці на вулиці, температури 24-26 С в салоні може виявитися цілком достатньо, щоб відчути прохолоду. Крім того, навіть сучасні системи клімат-контролю здатні помилятися і створювати в салоні температуру трохи нижче тієї, що виставляється в налаштуванні.

air-conditioner-zauto

При включеному кондиціонері вікна повинні бути закриті. В іншому випадку ми отримуємо подвійний протяг, що для здоров’я однозначно не корисно. Крім того, така експлуатація кондиціонера неправильна і чисто технічно – кондиціонер розрахований на обмежений об’єм салону, і коли він починає охолоджувати вулицю, система піддається підвищеному навантаженні і може вийти з ладу.

Не варто на довгий час направляти струмінь холодного повітря, що виходить з дефлектора (решітки обдуву) на особу. Можна недовго швидко освіжитися, а потім перевести обдув в сторону.

Вчасно міняйте салонні повітряні фільтри і раз в сезон робіть санацію системи кондиціонера. Дуже багато про це забувають, вважаючи, що якщо кондиціонер працює, значить все в порядку. Тим часом в системі повітряних каналів кондиціонера можуть накопичуватися різні мікроорганізми – цвілеві грибки і обложені на них мікроби, які або безпосередньо можуть стати причиною захворювання, або допомогти його спровокувати.

І ще пара порад

Щоб швидко охолодити гарячий салон після довгої стоянки. Відкриваємо вікна і провітрювати салон пару хвилин. Ставимо режим рециркуляції тільки салон і включаємо кондиціонер на повну потужність приблизно на 5 хвилин. Потім переводимо рециркуляцію в режим зовнішній і виставляємо потрібну температуру.

При тривалій стоянці під сонцем на спеці при працюючому всередині на повну потужність кондиціонері скла автомобіля можуть тріснути через теплову напруги внаслідок сильної різниці температур.

Слідкуйте за шкалою температури двигуна. При тривалій їзді на черепашачому ходу в міських пробках, система клімат-контролю і охолодження двигуна витримують підвищені навантаження.

Слідкуйте за чистотою радіатора кондиціонера.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: