gearbox-winter-zauto

Трансмісія автомобіля – це сукупність вузлів і агрегатів, що служить для передачі крутного моменту від двигуна на ведучі колеса і дозволяє змінювати величину моменту і напрямок обертання. Ця сукупність викликає різноманітні питання – і ось відповіді на найпопулярніші з них.

  1. Яка з коробок передач найпростіша?


06112020-cvt-zauto

Незважаючи на те, що масове застосування на автомобілях отримали спочатку ручні коробки передач, а потім гідромеханічні, найпростішим пристроєм є варіатор. Адже в ньому фактично тільки один основний елемент: ремінь, який взаємодіє з розсувними конусами – він з’єднує вхідний і вихідний вал, забезпечуючи досить широкий діапазон передавальних відносин. Водночас, варіатор хоч і простий, проте ненадійний.

  1. Що краще для варіатора – ремінь чи ланц?


Варіатор з ременем (Mitsubishi, Nissan, Renault) – це на сьогоднішній день найбільш поширений тип безступінчатих коробок передач. Ресурс ременя, як правило, обмежений – близько 150 тисяч км. Варіатор з ланцом зустрічається рідше (різні моделі Audi, Subaru, Kia). Ресурс його трохи вищий, і він розрахований на більш високі навантаження.

  1. Чому роботи з двома зчепленнями швидко переключаються?


races-zauto

Тому що в таких коробках за парні і непарні передачі відповідають окремі первинні вали і, відповідно, окремі диски зчеплення. Скажімо, якщо ви їдете на першій передачі, то другий вал вже обертається на другій. Завдяки цьому, таке перемикання відбувається за мілісекунди, а ривки під час зміни передач практично не відчуваються. Але це – при послідовному перемиканні передач. А при стрибку відразу на кілька передач, наприклад, з сьомої на третю, швидкість перемикання нижча, оскільки коробка не може передбачити, коли саме і на скільки водій раптом різко натисне педаль газу.

  1. Навіщо варіатору віртуальні передачі?


Технічних причин в цьому рішенні немає. Але такі коробки більше подобаються водіям, тому що мотор позбавляється від монотонного звучання – його обороти міняються, що більш звично для нашого слуху.

  1. Чи треба прогрівати трансмісію?


winter-zauto

Треба. На відміну від двигуна, який може прогріватися навіть на стоянці на холостому ходу, елементи трансмісії набирають температуру тільки в русі за рахунок тертя. Тому рекомендації уникати різких навантажень в перші хвилини руху відносяться не тільки до мотору, але і до трансмісії.

  1. Для чого застосовують двохмасовий маховик?


Маховик – це масивна деталь, що стоїть між двигуном і трансмісією. Раніше маховик представляв з себе чавунну деталь з плоскою поверхнею для контакту з веденим диском зчеплення – і на нього був напресований зубчастий вінець для шестерні стартера.

27052021-makhovyk-zauto

Зараз більше половини автомобілів з механічною коробкою передач комплектують двохмасовим маховиком. Одна його частина як і раніше жорстко з’єднана з фланцем колінчастого вала, а інша, з якою працює зчеплення, може повертатися щодо першої. Їх пов’язують потужні пружини, що обмежують кут взаємного повороту. Це демпфер крутильних коливань, що полегшує роботу трансмісії при роботі в парі з потужними моторами, що мають низькі обороти холостого ходу на догоду екології. При поломці двохмасового маховика багато хто прагне замінити його звичайним, але незабаром розуміють, який комфорт при водінні вони втратили.

  1. Чим ШРУС кращий від кардана?


Абревіатура ШРУС розшифровується як шарнір рівних кутових швидкостей. І це – головна його характеристика. При роботі навіть з великим і мінливим кутом перехрещення валів такий шарнір забезпечує однаковість їх кутових швидкостей обертання.

SHRUS

Карданний шарнір (або шарнір Гука) являє собою дві вилки, між якими встановлена хрестовина. При знаходженні валів на одній осі одиночний карданний шарнір передає обертання рівномірно. Але в міру зростання кута між валами вихідний буде обертатися все більш нерівномірно. Він буде то забігати вперед, то відставати від ведучого вала. Усунути це явище можна, застосувавши зв’язку з двох шарнірів. При цьому вилки проміжного вала повинні бути паралельні, а вхідний і вихідний вали або паралельні, або розташовуватися так, щоб проміжний вал стояв під однаковими кутами до обох валів. У приводі керованих коліс одиночний шарнір Гука ставити не можна через нерівномірне обертання і відповідні вібрації. А здвоєні шарніри застосовують хіба що на важкій техніці, де є багато місця.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: