08052020-turbina-zauto

Протягом довгого часу, власникам автомобілів, двигуни, яких оснащенні турбінами, радили не глушити мотор відразу після поїздки і тим самим охолоджувати турбіну. Однак, автомобільні виробники запевняють, що всі сучасні турбовані двигуни мають надійний захист від перегріву і додатково охолоджувати силовий агрегат непотрібно. Отож, кому вірити?

Вірити потрібно і одним і іншим. Але є деякі нюанси. Перш за все – турбодвигун потребує охолодження після інтенсивної або тривалої їзди! Розберемося чому?

Якщо заглушити двигун після тривалої поїздки, то зростає ризик кипіння моторного масла в підшипниках турбіни, яке в свою чергу їх змащує і охолоджує. Закипівше масло залишає відкладення на підшипниках, які з часом виводять їх з ладу.

20032020-turbina-zauto

Сьогодні все більше автовиробників установлюють на свої автомобілі турбодвигуни. І мова йде не про дизеля,…

Кипіння моторного масла становить – 250 градусів, при цьому турбіна у звичайному режимі роботи нагрівається до набагато більшої температури. Поки двигун працює, проблем немає і масло охолоджує турбіну. На холостих оборотах турбіна взагалі відключається і її температура опускається нижче температури кипіння масла. Однак, якщо двигун заглушити відразу після тривалої поїздки, то турбокомпресор деякий час буде крутитися за інерцією без змазки і охолодження, тобто його температура буде вищою від кипіння масла. А масло, яке при цьому залишилося в турбіні може закоксуватися, що призведе до негативних наслідків, можливо не відразу, але з часом.

Коли можна не охолоджувати двигун?


Дані рекомендації слід виконувати, коли Ви дійсно нагрузили двигун (інтенсивна, швидка або довготривала поїздка). Але в умовах щоденних нетривалих поїздках (в магазин, на роботу), сенсу в додатковому охолодженні немає, турбіна встигає охолонути за той час, поки ви маневруєте на автомобілі у дворі будинку або біля офісі і паркуєте його.

Автовиробники обманюють?


computer-diagnosticc-zauto

Як було сказано вище – ні!. Просто є деякі нюанси. Багато сучасних автомобілів (Skoda Kodiaq, Skoda Octavia A7, VW Tiguan і інші) оснащуються додатковим електричним насосом, що охолоджує турбокомпресор. Таким чином масло в турбіні не піддається високим температурам, зберігаючи свої властивості. В результаті ресурс даного вузла збільшується. Також, додатковим захистом є нові матеріали виготовлення, масла і технології автономного охолодження, які надійно захищають турбіну від перегріву. Тому сучасні турбіни за допомогою новітніх мастильних матеріалів і поліпшених сплавів, здатні працювати на протязі всього терміну служби двигуна. Однак, варто зробити уточнення: весь термін служби більшості сучасних автомобілів – 200-300 тис. км.

Висновки


Отже, якщо Ваш автомобіль не оснащений додатковою системою охолодження, то дозвольте попрацювати двигуну 1-2 хв після тривалої поїздки. Це допоможе зберегти ресурс турбіни. Однак, якщо Ви придбали вживаний автомобіль з явними ознаками несправності турбіни, то виконання даних рекомендацій не буде для Вас панацеєю. Можливо воно відстрочить кончину на деякий час, але ремонту чи повної заміни Вам не уникнути.


Джерело: avtomir.ua; zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: