headlamp-moisture-2-zauto

Що робити із запітнілою автомобільною оптикою? І чи потрібно звертати на це увагу?

Взагалі кажучи, абсолютно всі фари негерметичні і конденсат в них явище досить часте. Інакше і бути не може: усередині будь-якої фари температура досягає високих значень і більшу частину року сильно відрізняється від вуличної. До того ж задня частина фари розташована в моторному відсіку, де, як правило, досить жарко. З цієї причини оптику не роблять герметичною тому, що повітря в фарі при цьому природно розширюється, і без обміну із зовнішнім середовищем не обійтися (нагрітому і розширеному повітрю потрібен вихід). Всі ці фактори створюють умови для утворення конденсату.

Чим небезпечне запотівання?


У більшості машин фари не пітніють. Тому ті власники, хто раптом помічає подібне явище, відразу починають турбуватися. Якщо неприємний ефект проявляється зрідка (наприклад, після миття) і самостійно зникає через 20-30 хвилин, приводів для паніки немає. Це природний фізичний процес, який не потребує вашого втручання.

Інша справа, коли конденсат всередині оптики прописався на постійній основі. Він знижує ефективність світла (падає освітленість дороги) та спотворює його розподіл (сліпить інших учасників руху). При цьому підвищена вологість всередині корпусу фари руйнує покриття відбивачів, електропроводку, лінзи, лампи. В цьому випадку залишати проблему без уваги не можна.

Якщо фара справна, то боятися, взагалі-то, нічого. Запотівання зникне так само швидко, як і з’явилося.

svitlo-5-zauto

Прийшла осінь і світловий день став меншим. На цьому тлі багато водіїв, особливо ті, які…

В дешевих конструкціях фара дихає через трубочку, що спрямована вниз, а у сучасніших автомобілях для вентиляції використані спеціальні сапуни з маленькими фільтрами. Але в будь-якому випадку, від випадкового потрапляння вологи захищені будь-які світлові прилади. Якщо, звичайно, вони справні.

Вирішення проблеми


Природне бажання багатьох водіїв у кого проявилась дана проблема вирішити це питання малою кров’ю. Хтось проштовхує у фару пакетик з силікагелем, хтось умудряється через отвір для лампочки протерти нутрощі ганчіркою, але боротися такими засобами нерозумно, не усунувши причину. Не будете ж ви залазити в оптику раз в декілька днів, а то і кожного?

Найбільш поширеною проблемою є вентиляційні отвори у фарі. Бруд, який в них накопичується порушує повітряний потік досить часто. Поверніть сапуну чистоту і працездатність і більше конденсату не побачите.

pokraska-zauto

У більш складному випадку фара втрачає герметичність і набирає вологу зовні через тріщини. Найчастіше по шву між корпусом і захисним плафоном. Таке може статися як після розбирання оптики в процесі ремонту, так і банально від віку. Пощастить, якщо тріщину можна помітити візуально, і вона на верхній стороні шва. В цьому випадку обробити дефект герметиком можна і без зняття фари. Але частіше все ж доводиться демонтувати її і в’їдливо шукати дефект.

Висновок


Як слідує із статті причин запотівання декілька: або фара з дефектом (тріщинами), або вентиляція просто забита брудом. Є ще окремі випадки запотівання пов’язані з непрофесійним розбиранням/зібранням фари.

У таких випадках рада тільки один. Ремонтуйте фару акуратно до досягнення герметичності всіх стиків, якщо не виходить, то фара підлягає заміні. Ніякі вологопоглиначі у вигляді силікагелю несправній фарі не допоможуть.

Джерело: Zr.Ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: