oil-change-zauto-1

У сьогоднішній статті спробуємо розвіяти міф водіїв про те, як правильно провіряти рівень масла: на холодному чи на прогрітому двигуні? Отож почнімо.

Думаю всі будуть зі мною згідні, що масло в двигуні все таки має бути і це незаперечний факт. А кількість, яка потрібна для авто, навіть виробники дозволяють варіювати з похибкою 25%. Адже при ємності системи близько чотирьох літрів різниця між верхньою і нижньою мітками на щупі становить цілий літр.

Коли перевіряти рівень масла в двигуні?


15192523_204294890025190_6976273750854005612_n

Для чого потрібно моторне масло? Масло в двигуні машини відповідає за надійність найголовніших вузлів. Причому…

Все ж таки масло слід перевіряти після тривалої стоянки автомобіля. Причому рівень може бути як нижче норми, так і вище. Нижче, якщо масло сильно підтікає через якесь з’єднання і непомітно стікає на землю. Вище, якщо в масло просочується рідина, що охолоджує. А ще взимку рівень масла може бути більшим через попадання в нього великої кількості незгорілого палива. Так буває, якщо поїздки на автомобілі дуже короткі і двигун постійно непрогрітій, працюючи на збагаченій паливо-повітряної суміші.

Крім того, рівень варто перевіряти після інтенсивного руху з високими швидкостями протягом тривалого часу. В цьому випадку двигун може почати під’їдати масло, хоча в звичайних поїздках по місту поводився спокійно.

Рівень масла раджу перевіряти частіше, якщо ви багато їздите по гірських дорогах. Угар масла буде рости як через високі навантажень, так і від постійного розплюскування об стінки блоку циліндрів.

heometrychna-prohidnist-8-zauto

Як перевіряти рівень масла?


Перевіряти можна і на холодну, і на гарячу, особливої різниці ви не помітите.

Різниця в рівнях масла на автомобілі, який тривалий час стояв і на гарячому двигуні не перевищує пари міліметрів. На інших двигунах різниця буде того ж порядку. Але все ж існує декілька правил або правильніше сказати порад, яких слідує дотримуватись, щоб без помилок визначити реальний рівень масла в двигуні:

  1. Якщо перевіряєте на холодну, то побачите все те масло, що вже встигло стекти в піддон після зупинки двигуна. При цьому рівень буде максимальним. Приблизно такий же результат буде, якщо перевіряєте масло на прогрітому двигуні відразу після його зупинки. Розігріте масло стікає в піддон досить швидко. Досить пари хвилин.
  2. Якщо перевіряєте відразу після того, як мотор пропрацював пару хвилин після холодного пуску, то скоріш всього побачите мінімальний рівень. Холодне масло піднялося у верхню частину двигуна насосом, а стікає неохоче, бо ще не прогріте і досить в’язке.
  3. Ніколи не перевіряйте масло на заведеному двигуні. Забризкаєте лице маслом через патрубок для щупа.
  4. Ну і останнє, але дуже важливе, щоб при вимірі рівня масла автомобіль стояв на горизонтальній площадці. Будь-який ухил може сильно вплинути на результати виміру.

oil-change-zauto

Висновок


І наостанок хочу сказати: завжди стежте за рівнем масла в автомобілі! Зробіть це собі привичкою. Якщо помітили його наполегливе зростання, цього вже досить для занепокоєння, і слід приймати рішення для усунення несправностей, поки вони не переросли у серйозні наслідки, які в свою чергу призведуть до капітального ремонту двигуна.

© Zr.RU

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: