07082020-highway-zauto

Дорожня розмітка є найпростішим та ефективним засобом організації дорожнього руху. Розмітка являє собою лінії, написи та інші позначення, що наносяться на проїзну частину, бордюри та елементи дорожніх споруд. Але чому у більшості випадків вона білого кольору?

А все це через закони фізики або точніше закони оптики. Асфальт темний, тому добре поглинає світло. Розмітка біла, тому добре відбиває його. Цей контраст допомагає чітко розрізняти лінії.

Тим часом, розмітка не завжди буває білою. Наприклад, на дорогах можна побачити жовту – місце для зупинки автобусів або маршрутних таксі. У 2013 році в Україні вступила в дію нова редакція правил дорожнього руху, в якій до білої й жовтої дорожньої розмітки додалася розмітка синього (місця парковки на проїжджій частині) і жовтогарячого кольору (тимчасова розмітка). Тимчасова має пріоритет над постійною розміткою та регламентує порядок руху транспортних засобів на проїзній частині. Тимчасова дорожня розмітка виконується матеріалами, які дозволяють її швидке видалення. При влаштуванні тимчасової розмітки видаляти постійну не потрібно. Однак, наприклад, у Каліфорнії синіми лініями позначають місця для водіїв-інвалідів. У Великобританії застосовують червону розмітку, а в Нідерландах зелену люмінесцентну. Вдень вона заряджається від сонця, а вночі випромінює сама, знижуючи витрати на освітлення шосе.

road-zauto

Але, що тоді робити зимою, коли все закурює снігом? Тут в принципі треба чистити дороги, а водієві бути більш уважнішим. Однак звідси постає ще одне питання: “А чи можуть оштрафувати зимою, якщо розмітки не видно?”. Здавалося б, немає розмітки – немає і порушення. Але не все так просто. Наприклад, камери відеофіксації, можуть зафіксувати перетин суцільної лінії навіть в тому випадку, якщо її не видно. Справа в тому, що вони орієнтуються на віртуальну розмітку, яка зашита в програмі, тому рішення про порушення електроніка приймає, грунтуючись на власних свідченнях, які не завжди є об’єктивними. Однак, це можна оспорити, але вже у суді.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: