03122021-AKB-zauto

Часто причинами поганого запуску двигуна в сильні морози, виявляються дефекти бортової мережі автомобіля і погана робота акумуляторної батареї. На яких моментах слід акцентувати увагу, щоб уникнути таких проблем?

Не секрет, що восени та взимку в автомобілів найчастіше фіксуються проблеми, пов’язані із утрудненим пуском холодного двигуна. Напевно, багатьом водіям знайома така ситуація: коли включаєш стартер, він не крутить, а натомість чути якісь клацання. Доводиться кілька разів поспіль вмикати-вимикати запалення, щоб пускач нарешті почав прокручувати стартер.

Втім, наведений вище приклад – це, як кажуть, лише квіточки. Як правило, при наявності справної системи запалення та правильно зарядженої батареї причина подібних неполадок виявляється легко. Зазвичай вони викликані ослабленням механічних з’єднань силових проводів, що живлять стартер, а також корозією поверхонь, що контактують.

111121-batery-zauto

Наприклад, при перепадах температур нерідко слабшає хват сталевих наконечників у потужних кабелів, що з’єднуються зі свинцевими виводами батареї. А нещільне з’єднання це, по суті, своєрідний ізолятор, який різко знижує пусковий струм. Тому найпростіший спосіб усунення дефекту – своєчасне підтягування всіх різьбових та гвинтових контактів бортової електромережі. Особливо це важливо перевіряти на дротах, що йдуть до акумулятора.

Коли замерзає електроліт


Набагато гірше, якщо винуватцем утрудненого пуску холодного двигуна стає саме АКБ. Почнемо з того, що автомобільний акумулятор – це електрохімічне свинцево-кислотне джерело струму. Тому його працездатність та пускові характеристики багато в чому залежать від таких показників, як температура зовнішнього середовища, ступінь зарядженості та щільність електроліту, залитого в АКБ.

При правильній експлуатації АКБ, коли вона повністю заряджена, щільність електроліту буде близька до значення 1,29 г/см3 і зберігати свою текучість майже до мінус 60 градусів. Це означає, що акумулятор крутитиме стартер навіть при мінус 50. Коли рівень заряду акумулятора знижується наполовину (до 50%), щільність його електроліту падає до 1,19 г/см3. В цьому випадку він, звичайно, теж буде короткочасно працювати, але тільки при температурах не нижче мінус 24, при якій електроліт просто замерзне.

13032020-battery-1-zauto

Слід розуміти, що наведені як приклад значення параметрів АКБ позначені як граничні. Очевидно, порушувати ці межі зовсім небажано. Однак часто через відсутність досвіду деякі автомобілісти цей факт ігнорують. Тим часом у зимовий період, особливо коли машина ночує на вулиці у сильні морози, дуже важливо контролювати рівень заряду акумулятора і, якщо АКБ обслуговується, ще й щільність електроліту.

Пам’ятайте: електроліт із щільністю менше 1,18 г/см3, що знаходиться в розрядженому АКБ, може замерзнути навіть за відносно слабких мінус 15. Причому при замерзанні електроліт перетворюється на лід. Розширюючись на морозі, він здатний пошкодити як пластини батареї, так і її корпус, який у подібних випадках часто розбухає або тріскається. У результаті акумулятор виходить з ладу, після чого його доводиться просто міняти.

Джерело:zr.ru

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: