1-bald-tire-zauto

Зношена шина майже така ж гладка, як шини для автоспорту (слік). Так чому ж нам забороняють їздити на гумі із залишковою глибиною протектора менше 1,6 мм? Фахівці говорять, що лиса шина має меншу пляма контакту в порівнянні з новою. Але це ж дивно! Чому ж тоді боліди Формули-1 їздять на лисій гумі?

slik-poluslik-zauto

Спробуємо дати відповідь на доволі цікаве питання.

На жаль, у лисої шини і шини для автоспорту немає майже нічого спільного. Протектор гоночної шини для сухої дороги не має канавок, до того ж у нього зовсім інший склад гуми. Коефіцієнт зчеплення у сліків набагато більший одиниці, а це у півтора рази вище, ніж у дорожніх машин. До того ж слік при русі інакше деформується і працює виключно за рахунок прилипання до дороги. Для мокрого покриття в Формулі-1 використовують проміжні або дощові шини з водовідвідними канавками. А проста автомобільна шина для будь-якої погоди.

khodova12-zauto

Іноді установка запаски призводить до зміни положення рульового колеса. Це коли ви їдете прямо, а…

kolesa-zaut2019

Сучасні автомобілі мають широкі ходові можливості. Причому неважливо, про який клас йдеться: преміум, спорткари чи…

Тепер щодо площі контакту. Шини, у яких канавки протектора стерті повністю, не розглядаються, тому що в Україні забороняється експлуатація автомобілів із залишковою глибиною протектора менше 1,6 мм. Йшлося про шини зі зношеним протектором. У русі відцентрова сила вигинає протектор назовні в поперечному перерізі (аналогічно ситуації, коли шина перекачано) і, отже, зменшується пляма контакту. Наприклад, якщо шина зношена на 75%, то в статичному положенні різниця в площі плями контакту (в порівнянні з такою ж новою шиною) буде мінімальна. Однак в русі все інакше. У міру набору швидкості пляма контакту зношеної шини буде зменшуватися по експоненті і після 100 км/год може знизитися на 90% від площі плями контакту в статичному положенні. Для порівняння: у нової шини (з глибиною протектора 7-8 мм) цей показник при тих же умовах в середньому знижується тільки наполовину.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: