benzobak-zauto

В більшості випадків “прожерливість” автомобіля – це вина “прокладки” між рулем і сидінням (водія), а саме від стилю і привичок їзди. Отож, в даній статті спробуємо дати декілька порад щодо заощадження палива.

Порада №1. Ніякого тюнінгу


110621-bullbar-zauto

Якщо на автомобілі встановлений кенгурятник (поштовховий бампер, який захищає передню частину автомобіля від зіткнень), захист порогів, безліч високих антен або навіть поперечні рейлінги на даху з багажником на них, то перевитрати палива не уникнути. «Жерти» буде навіть додаткове люстерко на бічному дзеркалі заднього виду. Все це чіпляється за повітря і гальмує автомобіль, через що двигуну доводиться напружуватися і поглинати більше палива. Так що знімаємо все це добро без жалю, якщо дійсно бажаєте заощадити.

Порада №2. Змініть фільтр


11032021-filtr-2-zauto

Щоб менше навантажувати двигун, йому треба дати повний доступ до повітря і палива – він зайвого не візьме. При забитому повітряному і паливному фільтрах ефективність мотора падає. Особливо важлива чистота повітряного фільтра.

Порада №3. Накат


Щоб автомобіль легко котився, перевірте тиск в шинах і накачайте їх так, як передбачено в інструкції з експлуатації (табличку з тиском в шинах ви знайдете в отворі дверей водія). Не лякайтеся, якщо там будуть вказані 2,4 атмосфери або навіть 3 на задніх колесах при завантаженому багажнику. Інженери все розрахували, і витрата палива за паспортом вимірювався саме з цим тиском в шинах. Якщо воно менше, то збільшується опір коченню і зростає витрата палива.

14-02-2020-zamina-kolesa-zauto

Також для збереження накату почистіть гальмівні механізми: колесо у піднятого на домкраті або підйомнику автомобіля (на нейтралці і без гальма стоянки) має обертатися легко, роблячи кілька оборотів після того, як ви його покрутите.

Корисні і шини зі зниженим опором кочення, тому при наступній покупці шин надайте увагу даному параметру.

Порада №4. Багаж


Чи не возите з собою зайве? Будь-який вантаж є вагомим при розгонах і впливає на ступінь деформації шин в області плями контакту, роблячи його більшим.

Порада №5. Оптимальна швидкість


trafic-car-zauto

Підтримуйте швидкість в районі 90 км/год на трасі і приблизно 70 км/год в місті (там, де це дозволено, звичайно). Це найекономічніші режими руху.

Можна також слідувати за вантажівкою. Вони їздять з такою ж швидкістю і  при цьому ваш автомобіль буде знаходитися в повітряному мішку, де опір зустрічного потоку повітря мінімальний.

Порада №6. Не переключати коробку в нейтральне положення


Ніколи при русі накатом не перемикайтеся на нейтральну передачу. Для автоматичних коробок це шкідливо, але навіть на механіці ви тим самим переводите мотор в режим холостого ходу, і паливо починає надходити в циліндри, щоб цей режим підтримувати. При накаті, коли колеса пов’язані з двигуном, паливо в циліндри не надходить.

Порада №7. Кондиціонер або відкриті вікна


30102020-recirculation button-zauto

Багато хто вважає, що включений кондиціонер призводить до підвищеної витрати палива і радять їздити з відкритим вікном. Насправді кондиціонер, а точніше його помпа, істотно навантажує двигун тільки під час розгонів. При рівній їзді на трасових швидкостях перевитрата практично непомітна. Що стосується холостих оборотів, то зайві 50-100 об/хв теж погоди не роблять. Якщо бензиновий мотор популярного робочого об’єму 1,6 літра спалює на холостому ходу близько 0,7 літра бензину на годину, то перевитрата виявиться на рівні чарочки.

А ось відкриваючи вікна в автомобілі на швидкості, ми псуємо аеродинаміку автомобіля і значно збільшуємо опір зустрічному потоку повітря. В середньому витрата палива зростає на 10%.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: