24012021-opel-astra-3-zauto

На сьогоднішній день проблеми з механічними коробками трапляються дуже рідко. Це все заслуга якісних матеріалів, підшипників і хорошого масла. Однак, не все так радісно, і іноді спостерігаються проблеми в коробках на пробігах менше 100 000 кілометрів. У таких випадках вина переважно лежить на виробнику. До такої категорії належать коробки M20/M32.

Простим людям, назва M20/M32 не говорить нічого, а от фахівцям в даній галузі, цього найменування достатньо, щоб зрозуміти з чим вони мають справу. Коробка передач М32 використовується на багатьох моделях Opel Astra H і J, Zafira B і С, Corsa D і Е, Insignia, Meriva і Mokka. А також на Fiat (Doblo, Punto, Bravo, Croma), Alfa Romeo (147, 159) і Lotus Europa S. І як Ви вже здогадалися із назви, дані коробки не дуже надійні, а якщо бути більш точнішим – то це одна з найбільш проблематичних механічних коробок передач за останні років 20.

Astra
Astra

Будова і дефекти


Будова М32 нічим не особлива. Це компактна 6-ти ступінчаста КПП з трьома валами, з невеликою масою і з крутним моментом до 400 Нм. Однак, через 100-120 тис. (є випадки і на 50 000 км) пробігу деякі автовласники помічають, що коробка починає видавати підвищений шум, який свідчить про знос підшипників.

В М32 встановлені конічні роликові підшипники, головною перевагою яких є можливість передавати значні осьові і радіальні навантаження. Ще однією перевагою є можливість їх регулювання.

У той же час, конічні підшипники мають і свої недоліки. Найбільшим є складна установка з дотриманням певної міри зазору. Завдання вирішується на етапі виробництва за допомогою регулювальних шайб. Однак, ймовірно, під час складання були неправильно підібрані регулювальні шайби, що будуть сприяти виходу підшипників з ладу, так як підшипники будуть піддаватися більш високому навантаженні, виділяючи більше тепла всередині коробки.

021020-zamina-masla-zauto

Ще одним вагомим недоліком є використання неякісного масла самим заводом-виробником. Таке масло може призвести до збільшення шуму або навіть поломки агрегату, через те, що воно в коробці перегрівається під час руху. Через недостатнє охолодження КПП, масло після того як нагрівається вже не остигає. Немає нічого складного в тому щоб прогріти масло в КПП до 125 С, проте єдиний спосіб для охолодження – зупинити автомобіль і дозволити коробці охолонути. Після того як трансмісійне масло стає занадто гарячим, його показники виходять з допусків і воно більше не захищає підшипники. У відсутності захисту і мастила при тривалому русі підшипники починають гудіти і потім виходять з ладу якщо вчасно не вжити заходів. У гіршому випадку вас чекає руйнування корпусу коробки передач.

Згідно керівництву обслуговування масло в коробці не підлягає заміні на протязі всього терміну служби. Однак, Ви ж не їздите без заміни моторного масла на протязі 100 000 км? По цьому не зовсім зрозуміло чому таке ставлення до масла в КПП.

Типові несправності і симптоми


Сигнали, що підшипники зносилися наступні:

  • виникають сторонні незвичайні шуми і звуки;
  • важіль перемикання передач починає “гуляти” і переміщується при додаванні газу або під час розгону автомобіля;
  • значна вібрація на ручку КПП;
  • хрускіт під час перемикання.

Рухи важеля, як правило, помітні на 1-ій, 5-ій і 6-ій передачах. У більш запущених випадках важіль переміщається і на інших передачах.

На практиці це виглядає наступним чином. Під час руху з місця або після включення передачі, коли Ви відпускаєте щеплення важіль перемикання в цей момент ніби злегка зміщується назад, приблизно на 1-2 см. Якщо важіль переміщається на більшу відстань, то проблема з підшипниками стає ще серйознішою.

При діагностиці коробки, зазвичай несправність пов’язана з підшипниками верхнього валу, які найменш стійкі. Зношуються ролики підшипників, зокрема 6-ої передачі, в результаті чого перекошується вал, і зміщується важіль перемикання передач. Додатковою ознакою послужить гул, помітний після перевищення швидкості 40 км/год і який наростатиме із збільшенням швидкості.

09072020-remont-akpp-zauto

Не дивлячись на те, що можна замінити тільки один підшипник, що вийшов з ладу, знявши кришку КПП, рекомендуємо замінити всі підшипники, бо інші підшипники працювали в тих же умовах і відчували ті ж навантаження, що і пошкоджений, так що може трапитися те, що після перебирання через деякий час загудять і інші.

Чи всі М32 проблемні?


Протягом свого життєвого циклу М32 пережила не одну модернізацію, а якщо точніше – 2. Перше покоління, як вже здогадались, виявилось найбільш проблематичним, що випускалося з 2004 до 2012 року, при чому більшість проблем пов’язані з автомобілями, що виходили з конвеєра в період 2010-2012 років. До 2010 року підшипники поставляла компанія Timken. Пізніше General Motors замінив постачальника на FAG і NGBC. Нові підшипники виявилися менш якісними, ніж попередні, що й пояснює велику кількість проблем в період 2010-2012 років.

Перша модернізація (друге покоління) появилася в 2012, і пов’язана із заміною задньої кришки, підшипників валів і трансмісійного масла. Нова кришка має великі посадкові місця під підшипники, які мають зовнішній діаметр 62 мм в порівнянні з початковими підшипниками діаметром 55 мм. Більший підшипник буде здатний впоратися з більшим навантаженням. Після цього проблеми з підшипниками значно скоротилися, але все ще зустрічалися. Крім того в новій кришці зроблені додаткові мастильні канали, та відсутня пробка контролю рівня масла, наявність і відсутність яких, дозволяє визначити коробка якого покоління стоїть у Вас.

Важливо: хоча друге покоління і повилося в 2012 році, на деякі моделі автомобілів всерівно продовжували ставити коробки першого покоління. Нижче наведемо декілька фото дорестайлінгової (1-ше покоління) і рестайлінгової (2-ге покоління) моделі М32.

Стрілками показані додаткові масляні канали.

“Дорестайл”
24012021-restail-vyd zseredyny-zauto
“Рестайлінг”
24012021-restail-vyd zverkhu-zauto
“Рестайлінг” вид зверху

Третє покоління (2-га модернізація) появилося в 2017 році. Тут знову оновили підшипники, але про результати поки що судити рано, автомобілі відносно нові.

 

Висновки


Проаналізувавши все вищесказане, можна зробити висновок, що проблеми починаються ще під час складання КПП на заводі, коли зазори виходили за допустимі межі. Додавши до цього неякісне масло, яке рекомендують не замінювати протягом всього періоду експлуатації, та сумнівні підшипники – все це, може привести до повного руйнування коробки і дороговартісного ремонту. Тому при перших ознаках неполадок слід якомога раніше приїхати на діагностику КПП і подальший ремонт, що дозволить виправити ситуацію і не допустити остаточного виходу з ладу всього вузла.

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: