12022021-kpp-zauto

Всім відомо, що механічні коробки передач вважаються дуже надійними агрегатами, і практично не створюють проблем на відмінну від своїх “молодших сестер” – автоматичних КПП. Однак, у механіки також може бути маса проблем і серйозних дефектів, які можуть завдати чимало проблем водієві. Як правило, вони пов’язані з конструктивними недоліками, а так само з прорахунками інженерів. Ось найпроблемніші агрегати.

OPEL F17


12022021-opel-vactra-c-zauto
Opel Vectra C

Ця 5-ступінчаста механічна коробка передач родом з 90-х років. Коли вона працювала в парі з 100-сильними двигунами, проблем не було. Але потім, німці почали використовувати її разом з потужними агрегатами, а після ставити і на важкі машини, такі як седан Vectra C і Zafira A. З появою атмосферного двигуна в 140 сил на наступному поколінні Opel Zafira (з літерою B) поломки почастішали. Виття при русі говорило про руйнування підшипників вторинного вала. А це, в свою чергу, викликало пошкодження валів, шестерень і навіть диференціала. В результаті агрегат простіше замінити, ніж почати ремонтувати. Не забудемо і про таку проблему, як підтікання сальників приводів. Якщо запустити проблему, масляне голодування трансмісії забезпечено.

OPEL M32


Astra
Astra

Даний тип КПП ми детально обговорили в недавній статті “КПП M32 Opel Astra – проблеми і несправності” і можна сказати, що це одна з найбільш проблематичних механічних коробок передач за останні років 20. Цю 6-ступінчасту трансмісію, крім Opel використовували FIAT і Alfa Romeo. Агрегат працював як з бензиновими, так і дизельними двигунами. Таку трансмісію отримали Opel Astra H і J, Zafira B і C, Corsa D і E, Mokka, Meriva, а так само FIAT Grande Punto і Alfa Romeo MiTo. Трансмісія відзначилася швидким зносом підшипників і їх роликів. В результаті чого перекошувався вал, а важіль коробки передач зміщувався в бік.

HYUNDAI M56CF


12022021-hyundai-i20-zauto
Hyundai i20

Корейці пішли тим самим шляхом, що й німці, ставши застосовувати свій агрегат разом з більш потужними двигунами. Ця коробка працювала на KIA Ceed (2006-2012 роки випуску), Rio (2005-2011), Hyundai i20 (2008-2014) і Solaris (2005-2010). Симптоми несправностей схожі з німецькими трансмісіями – течуть сальники, руйнування підшипників, шуми і вібрації при русі.

VOLKSWAGEN 02T


12022021-volkswagen-polo-zauto
Volkswagen Polo

Разом зі 105-сильним 1,6-літровим мотором цю механіку ставили на седан Volkswagen Polo і Skoda Fabia. Особливість 5-ступеневого агрегату в тому, що він дуже легкий. Німці застосували в конструкції магнієвий корпус з полегшеними валами. Ось ці вали і виходять з ладу, особливо якщо на автомобілі любили поганяти і часто стартували з пробуксовками. Наслідки таких поїздок виявлялися вже після 60 000 км пробігу. При перемиканні передач лунав хрускіт, а потім передачі доводилося буквально продавлювати.

Висновки


Тут наведені далеко не всі проблемні КПП, а вибрані саме ті моделі автомобілів, які люди найчастіше купують на даний час. Однак, це не означає, що ви стикнетесь з проблемами, якщо придбаєте автомобілі з перерахованими вище типами трансмісій. Проблеми можуть не з’являтися протягом усього періоду експлуатації. Головне на забувати про технічне обслуговування і при перших ознаках несправності не зволікати і відразу звертатися на СТО.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: