25092020-speeddometr-zauto

Показання спідометра майже завжди відрізняються від істинних значень швидкості. І зроблено це свідомо.

Відразу скажемо, що якщо автомобіль справний і він не піддавався ніяким переробкам, то покази його спідометра не такі-то вже й неточні. Вони завжди відповідають вимогам. Однак тут же міститься і відповідь на питання: середня похибка спідометра, як і одометра, може бути тільки позитивною. І ніколи негативною. Іншими словами, спідометр категорично не має права занижувати вашу швидкість. А ось завищувати – будь ласка: відсотків на 5-10.

Навіщо це потрібно?


Сучасні спідометри, як і будь-які вимірювальні прилади, теоретично не можуть бути абсолютно точними. Адже на задньопривідних автомобілях швидкість визначається контролем обертання вторинного валу КПП, а по ньому вже і розраховується швидкість. Отже на точність показань впливає розмірність шин, передавальне число редуктора заднього моста і сама похибка спідометра.

wheels-02072020-zauto

На передньопривідних автомобілях швидкість вимірюється за допомогою переднього лівого колеса. А значить, крім похибки приладу і розмірності шин на точність показань впливає закруглення дороги. У лівих поворотах реальна швидкість трохи вище показань спідометра, в правих – навпаки. А оскільки занижувати швидкість заборонено, інженеру-розробнику залишається одне: закласти похибку в «плюс». Саме це і зроблено в усіх серійних автомобілях.

Чому ж спідометр не має права занижувати швидкість?


Справа в безпеці: робиться це для того, щоб водії дотримувалися правил дорожнього руху і не перевищували швидкість, намагаючись потрапити саме в межі дозволеного максимуму. А ще, щоб власники не засудили компанії-виробників, якщо в результаті розбору деталей ДТП виявиться, що реальна швидкість була хоч на кілька кілометрів на годину вища.

dynamichne-rozvantzenia-zauto

Решта причин «брехні» спідометрів теж лежать на поверхні. Низький або підвищений тиск в колесах тут же відіб’ється на показаннях швидкості. Наприклад, спущеним колесам для досягнення потрібної швидкості доведеться обертатися швидше, а тому прилад буде показувати більше, ніж при нормальному тиску. При установці докатки меншого діаметра спідометр теж почне показувати трохи більше. А якщо, наприклад, встановити на жигулі коротку головну пару замість довгої, то фактична швидкість машини при тій же частоті обертання колінвала зменшиться, хоча спідометр, пов’язаний з вихідним валом коробки передач, стане показувати теж саме, що і при довгій парі. Реальна швидкість при цьому буде завищена.

Джерело: auto.ria.com, zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: