brake-renault-zauto

Зіпсувати автоматичну коробку передач можна двома способами: перший – неправильно обслуговувати; другий – неправильно експлуатувати. Ось саме про неправильну експлуатацію ми сьогодні з Вами і поговоримо.

Багато власників автомобілів з автоматами не використовують стоянкове гальмо (ручник), повністю покладаючись на режим паркінг «P». А дарма!

  1. Паркування на помітному схилі


Що таке режим «Р»? Це фіксатор шестерні (показано на рисунку нижче), яка пов’язана з вихідним валом коробки. Сталевий важіль (фіксатор) входить між зубами шестерні, блокує її рух – колеса стопоряться.

Фіксатор АКПП

Проблема в тому, що фіксатор заходить в шестерню легко, а ось «вийняти» його звідти буває важко. Власники авто з автоматичними коробками знають, наскільки важко пересунути селектор коробки з положення Р, якщо машина стояла на схилі.

І чим крутіший схил, тим сильніше може затиснути фіксатор. Так, тросовий привід управління коробкою якщо не зламається, то розтягнеться. Тому на крутому схилі машину розумно ставити на ручник.

  1. Паркування на слизькому схилі


car-uklon-zautoІноді машині потрібні гальма за схемою 4х4. Адже місце паркування на схилі може бути настільки слизьким, що два заблокованих колеса просто не втримають машину. Є сенс використовувати гальмо стоянки, який буде зупиняти задні колеса, а передні утримає коробка передач в положенні Р.

  1. Аварійне гальмування


Ручник може бути єдиним і останнім способом зупинити автомобіль, якщо гальмівна система раптово вийшла з ладу. Тому гальмо стоянки повинне бути справне і завжди готове до роботи. А для цього потрібно тримати його в тонусі – використовувати частіше. Довго не працюючий механізм заростає брудом, іржавіє. І коли знадобиться, може просто не спрацювати.

Як перевірити ручник?


Власникам автомобілів з тросовим приводом ручника варто іноді зупиняти автомобіль стоянковим гальмом – в безпечному місці і на невисокій швидкості. Так ви переконаєтеся в справності ручника і симетричності гальмівних сил справа і зліва. Якщо з’ясується, що гальмівний шлях великий – значить, треба влаштувати ревізію гальмам.

Звичайно, при такому тесті ззаду не повинно бути автомобілів – адже стоп-сигнали не загоряться.

Як правильно паркуватися?


При паркуванні: натискаємо на педаль гальма, потім, не відпускаючи педалі, затягуємо гальмо стоянки. Так ми знизимо навантаження на механічний або електричний привід. І тільки після цього переводимо селектор автоматичної коробки в положення Р.

Рушаючи з місця, спочатку включаємо в коробці (або варіаторі) P або R і тільки потім знімаємо автомобіль зі стоянкового гальма. Інакше на ухилі автомобіль трохи відкотиться і затисне фіксатор паркінгу в коробці.

Джерело: zr.ru

© 2019 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: