10122021-engine-repair-zauto

Наше недбале ставлення до автомобіля часто призводить до серйозного пошкодження двигуна, наприклад, задир на стінках циліндрів. А це пряма дорога до капітального ремонту.

Задири виникають у сучасних алюмінієвих моторах, де нерідко використовуються невисокі поршні, а зазор між ними та стінками циліндрів зменшують, щоб уникнути перекосів. В результаті двигуни стали набагато більше боятися перегрівів.

Задири можуть утворитися, коли:

 • від нагрівання поршень розширився більше ніж потрібно;
 • при навантаженнях на холодну, коли циліндр не встиг нагрітися та розширитися;
 • при нестачі мастила між поршнем і стінками циліндрів.

Також задири можуть з’являтися при використанні пускових рідин, що змивають масло зі стінок циліндрів, і при запуску мотора, що давно не працював, де на стінках вже немає масла. Шкідливі частинки кераміки з каталізатора, а також пісок із системи впуску чи пісок, який потрапив у двигун при заміні свічок запалювання.

22032021-piston-zauto

Словом задири виникають при роботі двигуна без проміжків між поршнем і стінками циліндрів, куди перестає потрапляти мастило. Далі температура зростає, поршень розширюється, поверхні отримують взаємні ушкодження і нагріваються ще сильніше, доки двигун не заклинить. При цьому пошкоджуються сам поршень, його шатун, блок циліндрів і іноді навіть колінвал. А це, друзі, капітальний ремонт або заміна двигуна.

Далі наведемо декілька рекомендацій, дотримуючись яких двигун служитиме Вам вірою і правдою ще довгий час.

Перегрів


Автомобільні силові агрегати працюють на досить високих оборотах, тому сильно нагріваються. Це їхній нормальний робочий стан. У момент доведення температури до оптимальних робочих показників включається система охолодження, яка підтримує цей процес. Але іноді система відмовляє через ряд причин і призводить до перегріву. Якщо ви не помітите цей процес, то отримаєте дуже сильне зношування агрегату.

Приводять до перегріву такі особливості:

 • значне зниження рівня охолоджуючої рідини в бачку, якщо рідина знаходиться нижче за мінімальну позначку, це вже небезпечно для автомобіля і може призвести до ряду неприємних наслідків;
 • в двигунах з ланцюгом ГРМ може порватися ремінь помпи системи охолодження, в такому випадку насос не буде качати рідину, що призведе до конкретних проблем з перегріванням двигуна;
 • неякісний антифриз або невідповідна рідина в системі;
 • вода в системі охолодження – це неприпустимий варіант для сучасних авто, вода викликає корозію деталей, має низьку теплопровідність, розширюється при замерзанні та нагріванні.

Поганий прогрів


27112020-broken-car-winter-zauto

В інструкціях з експлуатації сучасних двигунів можна знайти відомості про те, що мотори не потребують прогріву. Завів автомобіль, постояв 30 секунд і поїхав у своїх справах. Це дуже зручно, але насправді така поведінка спричинить справжні проблеми з автомобілем. Тому потрібно пам’ятати про такі особливості:

 • жоден сучасний двигун конструктивно не відрізняється від своїх предків, тому потрібно прогрівати двигун повноцінно, влітку вистачить і хвилини, а взимку – мінімум 3-4 хвилини;
 • навіть наймодніше і дороге масло застигає і трохи втрачає свою текучість вже за +5 градусів, що й казати про мороз;
 • на холодну деталі мають незвичайну форму, вони стискуються, і нехай це стиснення непомітно оку, у роботі точного механізму воно обов’язково дасть про себе знати при навантаженні на двигун.

Заклинив двигун


Зазвичай призводить до цього неприємного наслідку прокручування вкладишів. Якщо мотор зношений і з величезним пробігом, це може статися будь-якої миті, але на моторах до 200 000 км це трапляється тільки з вини власника.

Причини можуть бути такі:

 • рівень масла був тривалий час нижче норми, їздок не звертав уваги на лампу тиску масла (вона, до речі, могла і не спрацювати), мотор зазнав швидке зношування;
 • водій вирішив буксирувати інший важкий автомобіль або важкий причіп, який за всіма характеристиками не можна буксирувати, для двигуна і КПП це рівносильно вбивству;
 • в картер було залито невідповідне масло, використані неперевірені присадки та інші хімічні речовини – це дуже поширена причина проблем із силовим агрегатом.

Висновки


Зверніть увагу на всі особливості роботи агрегату. Слід зазначити, що технічно всі двигуни на бензині та дизелі вимагають певних процедур перед початком експлуатації. Перевірте рівень масла та охолоджуючої рідини, прогрійте машину до 30-40 градусів перед початком руху, переконайтеся в тому, що ніщо не навантажує силовий агрегат надміру, а також заправте ваш автомобіль якісним паливом. Дотримання цих простих запобіжних заходів дозволить експлуатувати двигун довгий час без серйозних проблем.

© 2022 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: