clutch-renault-zauto

Несправності зчеплення можуть проявлятися у вигляді занадто великого або малого вільного ходу педалі, різкого включення трансмісії, шумів. Поговоримо про основні несправності зчеплення і як їх усунути.

Основні несправності

Неправильне регулювання зчеплення може привести, що передачі будуть включатися з величезним зусиллям або взагалі включатися не будуть. І якщо, при повністю натиснутій педалі зчеплення, вдасться «впихнути» першу передачу, то автомобіль мимоволі почне повільний рух, хоча в даний момент двигун відділений від ведучих коліс.

Як це може статися? Вище описана неприємність називається – зчеплення веде. Суть наступна. У той час коли ведений диск зчеплення не повинен мати контакту з маховиком, він за нього трохи чіпляється, і відповідно частина крутного моменту передається на вал коробки передач і далі на провідні колеса.

Які причини, що диск не повністю відходить від маховика? Їх кілька і майже всі вимагають ремонту зчеплення.

На цьому проблеми зі зчепленням не закінчуються. Кожного разу, відпускаючи педаль зчеплення, ми змушуємо поверхні веденого диска сильно тертися об маховик і нажимний диск, тому бічні поверхні веденого диска зношуються. Це нормальний процес, передбачений конструкцією автомобіля, і ведений диск є витратним матеріалом.

Однак буває, і перша передача включена, і педаль зчеплення нагорі, і «газуєте». Але зношення накладок веденого диска настільки велике, що тепер він не затискається між маховиком і нажимним диском, і пробуксовуючи не передає крутний момент від двигуна до трансмісії. Описане явище називається – зчеплення пробуксовує.

Автомобіль можна сказати «попереджає», що може статися в майбутньому. Раніше, ведений диск почав пробуксовувати, спочатку на четвертій передачі, потім на третій і так далі. При нормальній експлуатації, замінювати ведений диск зчеплення потрібно після 80 тис. км. пробігу.

Однак зношення диска може настати раніше. Початок критичного зносу легко визначити, рухаючись на четвертій передачі зі швидкістю 40 км/год. Якщо при активному натисканні на педаль газу обороти двигуна починають збільшуватися, а машина продовжує рух з постійною швидкістю, а ще відчуваєте специфічний запах ніби підгоряють накладки диска значить, пора думати про заміну зчеплення.

Якщо щось шелестить, трускотить і перестає при повністю натиснутій педалі зчеплення – це означає, що потрібно готуватися до заміни вижимного підшипника.

Різкі старти і прискорення, постійне «тримання» ноги на педалі зчеплення ведуть до його зносу. Скорочує термін його служби ще одна звичка. Коли водій утримує педаль зчеплення в натиснутому стані на час зупинки перед червоним сигналом світлофора. Грамотним очікуванням буде нейтральна передача і повністю вимкнене зчеплення.

© 2023 АВТОСЕРВІС ЗАЛІЩИКИ-АВТО | МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

logo-footer

БУДЬТЕ З НАМИ: